gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland wil Drieheuvelenweg bij 's-Heerenberg opnieuw aanpassen

e52daffe4f9f238007d763ab31fa8d78.jpg

Montferland wil de Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg opnieuw aanpassen. De weg werd in 2021 afgewaardeerd en versmald omdat er een nieuwe rondweg was aangelegd richting Zeddam, maar nu is er in de ogen van de gemeente een nieuwe laag asfalt nodig.

Jasper Hazelaar |
Sinds de opening van de vernieuwde Drieheuvelenweg storen inwoners zich al aan de verkeerssituatie. Dan gaat het om de bijzondere belijning richting Zeddam, maar vooral de zachte berm is een doorn in het oog. Omdat de weg is versmald, wijken bestuurders niet zelden uit naar de zijkant, waar de berm vervolgens kapot wordt gereden. Er werden al grasbetonblokken geplaatst, maar nu wil het college een nieuwe asfaltlaag aanbrengen aan de oostkant van de weg.

De maatregel kost 40.000 euro en is bedoeld voor verkeer dat moet uitwijken. Het gaat om ‘opgeruwd asfalt’, waardoor bestuurders meer grip moeten krijgen. "Hierdoor wordt bevorderd dat er alleen gebruik wordt gemaakt van het asfalt bij het uitwijken voor een tegenligger", meldt de gemeente over het asfalt. "De weg oogt niet breder. De verbreding kan niet permanent als rijbaan worden gebruikt."

Foto: REGIO8

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.