gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Montferland gaat definitief voor Regio Achterhoek

8209b46e502d8508c22090eca1628f99

De gemeenteraad van Montferland heeft donderdagavond definitief gekozen voor de Regio Achterhoek. Dat betekent dat de gemeente gaat uittreden bij de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen.

Charlotte van de Kant |
“We nemen een belangrijk besluit”, vertelt John Teunissen van het CDA. “Wij kiezen in volle overtuiging voor de Achterhoek.” Montferland gaat daarvoor een verzoek indienen bij het algemeen bestuur van de Regio Achterhoek en daarmee ook uittreden bij de Groene Metropoolregio Arnhem-Nijmegen per 1 januari 2024. De gemeente maakt eenmalig een bedrag ter hoogte van 275.000 euro beschikbaar. Bij de regio Achterhoek zijn op dit moment zeven gemeenten aangesloten en bij de Metropoolregio Arnhem-Nijmegen achttien, inclusief Montferland. “Je bent een meer gelijkwaardige partner in de Regio Achterhoek”, geeft Els Rutting van de PvdA aan. “We verheugen ons op een samenwerking met onze nieuwe partner.” 

Toch zijn er ook partijen die de keuze betreuren. De VVD en D66 brachten een aantal moties en amendementen in, waarin zij onder andere de optie om bij twee regio’s te blijven inbrachten. “Het gaat ons om het nemen van een verantwoord besluit en dat je kijkt naar de consequenties”, laat fractievoorzitter Freddy van Dijken van D66 weten. “Het moet niet gaan om een gevoel of dat je je meer verbonden voelt met de Achterhoek.” Ook Martin Som van de VVD is het daar mee eens. “Ik ben niet tegen de aansluiting bij de Achterhoek, maar ik betreur het zeer dat wij afscheid nemen van de Groene Metropoolregio en daarmee Montferland te kort doen.” Wel blijft de gemeente samenwerken met de Groene Metropoolregio en de Liemerse Ambassade. 

Foto: REGIO8


Lees ook

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.

Erwin Versteeg

Erwin Versteeg na nipte benoeming wethouder in Berkelland

Erwin Versteeg is dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in Borculo benoemd tot wethouder in Berkelland namens Samen voor Berkelland. Het werd een nipte benoeming, met dertien tegenstemmen en veertien voor.

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.