gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Minister bezoekt Achterhoek als afsluiter van Regio Deal

08daa543ea8ef06c6e4b72383cf4cc2a

Als afsluiter van de Regio Deal die in 2019 werd afgesloten bracht minister Hanke Bruins Slot maandag een werkbezoek aan de Achterhoek. Ze zag onder meer in het innovatiecentrum CIVON in Ulft wat er met de miljoeneninvesteringen vanuit het Rijk is gebeurd.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Ik ben hier om te kijken naar de goede dingen die zijn gebeurd met het geld van de Regio Deal”, geeft minister Bruins Slot aan. In totaal zijn er de afgelopen drie jaar 86 projecten ontrold. Binnen de Regio Deal is er Rijksgeld beschikbaar, maar ook ondernemers uit de Achterhoek en lokale overheden trokken de portemonnee. Het geld is onder meer ingezet voor Uuthuuskes en het Grensland College. In het CIVON zijn studenten van het Graafschap College met verschillende projecten bezig geweest. “Het is heel mooi om te zien hoe mbo-studenten hier werk maken van techniek en innovatie”, aldus Bruins Slot.

In februari hoopt de Achterhoek groen licht te krijgen voor een nieuwe Regio Deal. Het plan is in november ingediend. In totaal wordt er met ‘Groeien in kwaliteit, delen in geluk’ een bedrag van veertig miljoen euro aan Den Haag gevraagd. Mark Boumans, voorzitter van 8RHK Ambassadeurs, heeft goede hoop dat ook die deal wordt toegekend, hoewel Bruins Slot maandag nog geen toezegging deed: “We horen ook van de minister dat ze vindt dat we het echt goed gedaan hebben, daar ben ik erg blij mee.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.