gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mestvergister op Laarberg lijkt van de baan

d85d01dc21fcc32f0a88099ba007e838

De beoogde mestvergister op bedrijventerrein De Laarberg lijkt definitief van de baan. Wethouder Marieke Frank van Oost Gelre maakte dinsdagavond tijdens de raadsvergadering bekend dat de optie van initiatiefnemer WSB op de grond op De Laarberg niet wordt verlengd.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De voorlopige koopovereenkomst tussen WSB en De Laarberg loopt eind dit jaar af en zou na acht jaar nogmaals met vier jaar verlengd kunnen worden. Op de vraag van raadslid Paul Wallerbos van OLW over de optie op de koopovereenkomst zei Frank: "Die is van rechtswege beëindigd." De druk op De Laarberg om de koopoptie niet te verlengen, was toegenomen doordat de Provincie Gelderland weigert een vergunning af te geven aan eigenaar WSB, omdat het twijfelt aan de duurzaamheid van de mestfabriek. Voor de opwekking van de groene energie is namelijk aardgas nodig. Daarbij komt ook het stikstofprobleem. Bovendien was er ook de aanhoudende vraag naar kavels op De Laarberg van bedrijven die zich op het bedrijventerrein langs de N18 bij Groenlo willen vestigen. Door het schrappen van de koopoptie lijkt de weg vrijgemaakt te worden voor de komst van andere bedrijven naar De Laarberg.

Onafhankelijke Lijst Wallerbos (OLW) overweegt nog een onderzoek in te laten stellen waarom de kwestie zich zolang heeft voortgesleept. "Het gaat ons er onder andere om waarom zeven jaar geleden de toenmalige Laarbergdirectie verkondigde dat alles in kannen en kruiken was. En we willen weten waarom het koopcontract zo enorm lang is aangehouden", aldus Wallerbos.

Protestgroep
De eventuele komst van de mega-mestvergister is al acht jaar een omstreden kwestie in Groenlo. Het college hield de optie open en vanuit Groenlo kwam een protestgroep flink in het verweer. De angst voor (stank)overlast en onveiligheid vormden de drijfveer van de Stichting Megamestvergister Groenlo Nee.

Foto: RMS

Lees ook

Teun Gijselhart (2)

Oud-Superboer Gijsselhart na ruim twee maanden verhuurd door Deportivo

Teun Gijsselhart vervolgt zijn seizoen in de Verenigde Arabische Emiraten. De oud-Superboer wordt door het Spaanse Deportivo La Coruña al na 2,5 maand verhuurd aan Al Ain, waar de middenvelder hoopt op meer speelminuten.

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.

BoerenprotestArnhem0

Honderden boeren bij provinciehuis Arnhem: ‘We hopen statenleden te beïnvloeden’

Nadat verschillende Achterhoekse gemeenten een bezoekje van de boeren konden verwachten, trokken honderden boeren met tientallen trekkers en één koe woensdag naar het provinciehuis in Arnhem. Dit keer ging het niet per se over de brief van Van Essen, maar vooral over provinciale plannen die de boer raken.

Esmée Veldhuis

Een monotone maar duidelijke vingerwijzing aan het adres van Samen voor Berkelland

ANALYSE / Hoho! Het zijn niet zijn woorden. Zo verdedigt André Stoltenberg zich, met beide handen in de lucht, op de kritiek aan zijn adres. “Maar ik vertrouw Esmée volledig.” Die reactie legt de spagaat van het raadslid van Samen voor Berkelland (SvB) pijnlijk bloot.

HilltopHowlers0

Hendrik Jan Lovink stopt opnieuw met band: Na 12 jaar einde Hilltop Howlers

Na twaalf jaar komt er een einde aan de Achterhoekse band Hilltop Howlers. Nadat eerder Jovink & de Voederbietels, de band waarin Hendrik Jan Lovink jarenlang actief was, er mee stopte, valt nu ook het doek voor de band die Lovink later oprichtte.

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.