gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Meer dan duizend Achterhoekers kunnen door Europees fonds worden omgeschoold

b24793a81143d895aca0210674d79436.jpg

Het Achterhoekse Talentenfonds Opijver kan door een financiële bijdrage uit Brussel het omscholingstraject van zo'n 1.200 Achterhoekers betalen. Het fonds heeft ruim één miljoen euro gekregen uit het Europees Sociaal Fonds.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
'Samen met bijdragen van 8RHK ambassadeurs, provincie Gelderland en regionale werkgevers kunnen tot en met januari 2026 1.200 scholingsvouchers worden uitgegeven', laat een woordvoerder van het Talentenfonds weten. Opijver hoopt met de omscholingen de positie van hun deelnemers op de arbeidsmarkt te versterken. 'Een baan voor het leven wordt onder invloed van automatisering, robotisering, kunstmatige intelligentie en globalisering steeds zeldzamer', aldus een woordvoerder van Opijver.

Achterhoekers kunnen alleen in aanmerking komen voor zo'n scholingsvoucher als zij zich om laten scholen tot een kansrijk beroep. Zo heeft het fonds vanaf oktober 2020 al 1.500 vouchers kunnen uitgeven, duizend daarvan werden gebruikt voor de sectoren zorg, techniek en onderwijs.

Lees meer over:

| |

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.