gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Maureen Konink uit Zelhem werkt aan Achterhoeks receptenboek: ‘Dit mag niet verloren gaan’

7fbb7f326fa63e24070a3a37bb915c17.jpg

Kniepertjes met slagroom, krentewegge zoals oma die bakte, en balkenbrei waar de hele familie bij elkaar voor kwam. In veel Achterhoekse keukens worden al generaties lang traditionele recepten doorgegeven. Maureen Konink uit Zelhem wil die culinaire familiegeheimen vastleggen voor de toekomst, in een receptenboek dat eind dit jaar moet verschijnen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“De keuken van de Achterhoek zit vol verhalen”, zegt Konink. En die verhalen mogen niet verloren gaan. “Ik zou het heel erg zonde vinden als die mooie recepten gewoon verdwijnen. Dit is iets wat we moeten doorgeven aan de volgende generaties.” Eén van de recepten die zeker een plek krijgt in het boek, is het kniepertjesrecept van de familie Rouwenhorst uit Hengelo. Niet zomaar een koekje, maar eentje met een twist. “Opa heeft een taps toelopend rolletje bedacht, zodat de slagroom er beter in kan”, zegt Konink met een brede glimlach. “Dat maakt het uniek. En ja, ze zijn écht lekkerder dan uit de winkel.”

Tijdens haar zoektocht probeert ze zoveel mogelijk gebruik te maken van streekproducten. “Zonder pakjes en zakjes, gewoon puur. We hebben hier in de Achterhoek zó veel mooie ingrediënten. Het is mijn passie om daarmee te koken.” Een oproep op social media om recepten in te sturen leverde veel meer op dan ze had durven dromen. “Ik heb de kracht van social media nooit zo ingezien, maar ik ben echt geraakt door de reacties. Mensen willen hun verhalen en recepten zó graag delen. Het leeft.”

Tussen de ingezonden recepten komt er ook eentje van haarzelf. “Die is ontstaan tijdens het proces, tijdens het verzamelen. Het wordt de afsluiter van het boek.”

Voor de feestdagen
De planning is dat het boek voor Sinterklaas en Kerst in de winkels ligt. “We zijn er nu volop mee bezig. Het is een project dat echt vanuit mijn hart komt. En als ik zie hoeveel mensen willen meedoen, weet ik zeker dat het meer is dan alleen een kookboek. Het is een eerbetoon aan de Achterhoek.”

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.