gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Maureen Konink uit Zelhem werkt aan Achterhoeks receptenboek: ‘Dit mag niet verloren gaan’

7fbb7f326fa63e24070a3a37bb915c17.jpg

Kniepertjes met slagroom, krentewegge zoals oma die bakte, en balkenbrei waar de hele familie bij elkaar voor kwam. In veel Achterhoekse keukens worden al generaties lang traditionele recepten doorgegeven. Maureen Konink uit Zelhem wil die culinaire familiegeheimen vastleggen voor de toekomst, in een receptenboek dat eind dit jaar moet verschijnen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“De keuken van de Achterhoek zit vol verhalen”, zegt Konink. En die verhalen mogen niet verloren gaan. “Ik zou het heel erg zonde vinden als die mooie recepten gewoon verdwijnen. Dit is iets wat we moeten doorgeven aan de volgende generaties.” Eén van de recepten die zeker een plek krijgt in het boek, is het kniepertjesrecept van de familie Rouwenhorst uit Hengelo. Niet zomaar een koekje, maar eentje met een twist. “Opa heeft een taps toelopend rolletje bedacht, zodat de slagroom er beter in kan”, zegt Konink met een brede glimlach. “Dat maakt het uniek. En ja, ze zijn écht lekkerder dan uit de winkel.”

Tijdens haar zoektocht probeert ze zoveel mogelijk gebruik te maken van streekproducten. “Zonder pakjes en zakjes, gewoon puur. We hebben hier in de Achterhoek zó veel mooie ingrediënten. Het is mijn passie om daarmee te koken.” Een oproep op social media om recepten in te sturen leverde veel meer op dan ze had durven dromen. “Ik heb de kracht van social media nooit zo ingezien, maar ik ben echt geraakt door de reacties. Mensen willen hun verhalen en recepten zó graag delen. Het leeft.”

Tussen de ingezonden recepten komt er ook eentje van haarzelf. “Die is ontstaan tijdens het proces, tijdens het verzamelen. Het wordt de afsluiter van het boek.”

Voor de feestdagen
De planning is dat het boek voor Sinterklaas en Kerst in de winkels ligt. “We zijn er nu volop mee bezig. Het is een project dat echt vanuit mijn hart komt. En als ik zie hoeveel mensen willen meedoen, weet ik zeker dat het meer is dan alleen een kookboek. Het is een eerbetoon aan de Achterhoek.”

Lees ook

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.