gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Maureen Konink uit Zelhem werkt aan Achterhoeks receptenboek: ‘Dit mag niet verloren gaan’

7fbb7f326fa63e24070a3a37bb915c17.jpg

Kniepertjes met slagroom, krentewegge zoals oma die bakte, en balkenbrei waar de hele familie bij elkaar voor kwam. In veel Achterhoekse keukens worden al generaties lang traditionele recepten doorgegeven. Maureen Konink uit Zelhem wil die culinaire familiegeheimen vastleggen voor de toekomst, in een receptenboek dat eind dit jaar moet verschijnen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“De keuken van de Achterhoek zit vol verhalen”, zegt Konink. En die verhalen mogen niet verloren gaan. “Ik zou het heel erg zonde vinden als die mooie recepten gewoon verdwijnen. Dit is iets wat we moeten doorgeven aan de volgende generaties.” Eén van de recepten die zeker een plek krijgt in het boek, is het kniepertjesrecept van de familie Rouwenhorst uit Hengelo. Niet zomaar een koekje, maar eentje met een twist. “Opa heeft een taps toelopend rolletje bedacht, zodat de slagroom er beter in kan”, zegt Konink met een brede glimlach. “Dat maakt het uniek. En ja, ze zijn écht lekkerder dan uit de winkel.”

Tijdens haar zoektocht probeert ze zoveel mogelijk gebruik te maken van streekproducten. “Zonder pakjes en zakjes, gewoon puur. We hebben hier in de Achterhoek zó veel mooie ingrediënten. Het is mijn passie om daarmee te koken.” Een oproep op social media om recepten in te sturen leverde veel meer op dan ze had durven dromen. “Ik heb de kracht van social media nooit zo ingezien, maar ik ben echt geraakt door de reacties. Mensen willen hun verhalen en recepten zó graag delen. Het leeft.”

Tussen de ingezonden recepten komt er ook eentje van haarzelf. “Die is ontstaan tijdens het proces, tijdens het verzamelen. Het wordt de afsluiter van het boek.”

Voor de feestdagen
De planning is dat het boek voor Sinterklaas en Kerst in de winkels ligt. “We zijn er nu volop mee bezig. Het is een project dat echt vanuit mijn hart komt. En als ik zie hoeveel mensen willen meedoen, weet ik zeker dat het meer is dan alleen een kookboek. Het is een eerbetoon aan de Achterhoek.”

Lees ook

Hoogwateroefening20.png

Emmerich bouwt in één weekend een mobiele muur tegen hoogwater in de Rijn

Zwaarbeladen vrachtwagens rijden af en aan, heftrucks tillen aluminium balken uit pallets en op de Rijnpromenade staan rijen hulpverleners klaar. In Emmerich leek het afgelopen weekend even alsof het water al tegen de voordeur stond. In werkelijkheid ging het om een grootschalige hoogwateroefening, maar wel één die weinig aan de verbeelding overliet.

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.