Ulft, Nederland
Terug

Man uit Wehl krijgt taakstraf voor seks met minderjarig meisje

5ea8127c11964a4d6c3f8519e2d0f656.jpg

In een grote mensenhandel zaak zijn acht mannen voor verschillende delicten veroordeelt, waaronder een 30-jarige man uit Wehl. De man uit het Doetinchemse dorp had seks met een meisje van 16 jaar, die twee weken werd gedwongen tot prostitutie.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De zaak kwam aan het licht in november 2021, toen de politie het minderjarige meisje aantrof in een kamertje in Arnhem. Het destijds 16-jarige meisje was weggelopen uit een instelling en verkeerde in een zeer kwetsbare toestand. Drie mannen uit Apeldoorn, Rotterdam en Arnhem zijn veroordeeld voor betrokkenheid bij mensenhandel. Zij zorgden ervoor dat het meisje twee weken seksuele handelingen moest verrichten tegen betaling. Daarbij regelden zij een kamertje, maakten seksadvertenties en contact met klanten. De mannen kregen een celstraf van 36 maanden opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk.

De mannen met wie het meisje seksuele handelingen moest verrichten, waaronder de man uit Wehl, zijn veroordeeld tot taakstraffen. De rechtbank benadrukte dat hoewel de mannen mogelijk niet op de hoogte waren van haar minderjarige leeftijd, zij ook verantwoordelijk zijn om de leeftijd te achterhalen. 

De taakstraffen van de mannen liepen uit van 100 tot 210 uur en moeten allemaal 700 euro smartengeld betalen. Volgens de rechtbank hebben zij met de seksuele handelingen bijgedragen aan het in stand houden van jeugdprostitutie.

Lees ook

DidamBrand1.png

Bankstel tegen gevel speelde rol bij verwoestende brand Begoniastraat Didam

Woningbouwcorporatie Plavei heeft meer duidelijkheid over de brand op 13 mei 2025 waarbij een heel huizenblok verwoest werd. Na ongeveer negen maanden is het onderzoek van de VNOG (Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland) gepresenteerd. Het antwoord is niet zo bevredigend als misschien wel verwacht.

lochem gemeentehuis0.jpg

Bedrijfsleven waarschuwt Lochem: ‘Zonder ruimte en stroom vertrekken bedrijven’

De Industriële Kring Lochem (IKL) ziet het gebrek aan bedrijfsruimte en de overbelasting van het elektriciteitsnet als een groeiend probleem voor het lokale bedrijfsleven. Tijdens een verkiezingsdebat met gemeenteraadsfracties waarschuwde voorzitter Nico Groen dat bedrijven de gemeente verlaten als er niet op tijd structurele oplossingen komen.

timpke.jpg

Huidige raad mag vragen stellen, nieuwe raad beslist over zwembadenkwestie in Berkelland

Een nieuw overdekt zwembad? Renovatie van de twee bestaande overdekte zwembaden? In stand houden van de kleine baden in de kernen? De politiek in Berkelland mag er dinsdagavond vragen over stellen tijdens een zogenaamde beeldvormende vergadering, maar het eindoordeel is aan de nieuwe raad, dus ná de verkiezingen op 18 maart.

03 Trein0.png

Voorstanders treinverbinding naar Münster stuiten op dood spoor

Een treinverbinding naar Münster, vanuit Winterswijk en Bocholt. Voorstanders aan beide zijden van de grens pleiten er voor, maar stuiten vooralsnog op een dood spoor. De lijst van obstakels en bezwaren wint het nog altijd van het voordeel van het heropenen van een oude spoorlijn.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 20.36.27.jpeg

Auto belandt op dak na eenzijdig ongeval N18 Varsseveld

Een auto is maandagavond bij een eenzijdig ongeval op de N18 bij Varsseveld op het dak terechtgekomen. De afslag naar de A18 is enige tijd afgesloten geweest. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 19.34.23.jpeg

Bestuurder meegenomen voor blaastest na ongeval op N18 bij Eibergen

De N18 is maandagavond tijdelijk deels afgesloten geweest na een aanrijding ter hoogte van Eibergen. De veroorzaker van het ongeval is meegenomen naar het politiebureau voor een ademanalyse.