gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Loil en Wehl slaan handen ineen voor slachtoffers aardbevingen

188873a0ce1f841a67ad30d0ab67d834.jpg

Muziektheatergroep WhatEverHappens uit Wehl en ’t Hart van Loil organiseren vrijdagavond een benefietconcert voor de slachtoffers van de aardbevingen in Turkije en Syrië. Het volledige opgehaalde bedrag van het evenement in de kerk in Loil gaat naar Giro555.

Charlotte van de Kant |
“We hebben dit heel snel opgezet”, vertelt Paul Reuling van WhateverHappens. “Wij hadden net vier voorstellingen gedaan. Dan heb je eerst een fantastisch gevoel, maar dan kom je thuis en zie je op de televisie alle ellende in Turkije en Syrië. Toen hebben we dit zaadje geplant en dat is in een heel snel tempo uitgegroeid tot een volwassen boom.” De keuze voor ’t Hart van Loil als locatie was voor WhatEverHappens snel gemaakt. “Wij hadden al wat contact met Loil en wij wonen natuurlijk dicht bij elkaar", zegt Reuling. "We waren al van plan om daar dit jaar misschien een keer te gaan spelen. Daarom hebben we contact opgenomen en gezegd: 'we gaan dit samen doen'."

Een ticket voor het concert kost vijftien euro. Daarnaast kunnen mensen ook nog extra doneren, zegt Reuling: “Je kunt op de website stemmen op het nummer dat je graag wil horen en daarvoor zelf een bedrag kiezen. Daarmee kun je bepalen welke nummers er gespeeld worden.” Mensen kunnen kiezen uit ongeveer veertig verschillende nummers, waaronder een medley van ABBA. “Het is een beetje de Top 2000”, vertelt Martin Tiemessen, voorzitter van ’t Hart van Loil. “We beginnen met het nummer dat het minste stemmen heeft gekregen en geld heeft opgehaald en we eindigen aan het einde van de avond met de absolute nummer één. Welk nummer dat is, weet ik nog niet."

Sponsoren
’t Hart van Loil stelt de kerk gratis tot beschikking. “We hebben sponsoren gevonden voor de verwarmingskosten, die nu heel hoog zijn”, vertelt voorzitter Martin Tiemessen van ’t Hart van Loil. “Daarnaast hebben we ook een sponsor gevonden voor de frisdrank en koffie, dus dat gaat de goede kant op.” In totaal kunnen er driehonderd mensen in de kerk. Er zijn nog een aantal kaarten beschikbaar, die kunnen ook aan de deur gekocht worden.

Foto: REGIO8

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.