gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Loil en Wehl slaan handen ineen voor slachtoffers aardbevingen

188873a0ce1f841a67ad30d0ab67d834.jpg

Muziektheatergroep WhatEverHappens uit Wehl en ’t Hart van Loil organiseren vrijdagavond een benefietconcert voor de slachtoffers van de aardbevingen in Turkije en Syrië. Het volledige opgehaalde bedrag van het evenement in de kerk in Loil gaat naar Giro555.

Charlotte van de Kant |
“We hebben dit heel snel opgezet”, vertelt Paul Reuling van WhateverHappens. “Wij hadden net vier voorstellingen gedaan. Dan heb je eerst een fantastisch gevoel, maar dan kom je thuis en zie je op de televisie alle ellende in Turkije en Syrië. Toen hebben we dit zaadje geplant en dat is in een heel snel tempo uitgegroeid tot een volwassen boom.” De keuze voor ’t Hart van Loil als locatie was voor WhatEverHappens snel gemaakt. “Wij hadden al wat contact met Loil en wij wonen natuurlijk dicht bij elkaar", zegt Reuling. "We waren al van plan om daar dit jaar misschien een keer te gaan spelen. Daarom hebben we contact opgenomen en gezegd: 'we gaan dit samen doen'."

Een ticket voor het concert kost vijftien euro. Daarnaast kunnen mensen ook nog extra doneren, zegt Reuling: “Je kunt op de website stemmen op het nummer dat je graag wil horen en daarvoor zelf een bedrag kiezen. Daarmee kun je bepalen welke nummers er gespeeld worden.” Mensen kunnen kiezen uit ongeveer veertig verschillende nummers, waaronder een medley van ABBA. “Het is een beetje de Top 2000”, vertelt Martin Tiemessen, voorzitter van ’t Hart van Loil. “We beginnen met het nummer dat het minste stemmen heeft gekregen en geld heeft opgehaald en we eindigen aan het einde van de avond met de absolute nummer één. Welk nummer dat is, weet ik nog niet."

Sponsoren
’t Hart van Loil stelt de kerk gratis tot beschikking. “We hebben sponsoren gevonden voor de verwarmingskosten, die nu heel hoog zijn”, vertelt voorzitter Martin Tiemessen van ’t Hart van Loil. “Daarnaast hebben we ook een sponsor gevonden voor de frisdrank en koffie, dus dat gaat de goede kant op.” In totaal kunnen er driehonderd mensen in de kerk. Er zijn nog een aantal kaarten beschikbaar, die kunnen ook aan de deur gekocht worden.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-09 at 22.33.41.jpeg

Achterhoekse remontada blijft uit: De Graafschap weer snel uit play-offs

De Graafschap is er niet in geslaagd om de verloren wedstrijd van afgelopen woensdag tegen Almere City (3-1) in eigen huis om te keren. Op een uitverkochte De Vijverberg werd het 2-2, met uitschakeling en dus een achtste seizoen in de Keuken Kampioen Divisie als gevolg.

OrionstarsTraining10.jpg

Orion wil titel in eigen huis binnenhalen: 'Iets moois neerzetten in een uitverkocht huis'

Orion Stars kan zondag de landstitel prolongeren door in de eigen SaZa Topsporthal te winnen van Lycurgus Groningen. De Doetinchemmers waren in de eerste twee wedstrijden van het vijfluik al te sterk voor de Groningers. Er werd met 3-2 en 1-3 gewonnen. Sterkhouder Jannes van der Ham blikt vooruit op de titelwedstrijd.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 17.04.06.jpeg

'Alles voor die ene G': Superboer laat liefde voor club én zoons tatoeëren

Wesley Vervuren (36) is De Graafschap-supporter in hart en nieren. De liefde voor zijn club heeft hij sinds kort in een kunstwerk vereeuwigd op zijn lichaam. De Superboer die met zijn zoons Gilano (14) en Giovanni (10) uit- en thuiswedstrijden bezoekt, vertelt over de tattoo en de betekenis.

GrenscontrolNL20.jpg

Asielminister: niet meer aan de grens controleren

Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

VBFRAALM0.jpg

De Graafschap gelooft in Achterhoeks mirakel: ‘Alle vertrouwen dat we verdergaan’

De Graafschap speelt zaterdag een cruciale duel tegen Almere City FC. Afgelopen woensdag werd op bezoek in het Yanmar stadion met 3-1 verloren. De Superboeren moeten de rug zien te rechten op de eigen Vijverberg, om zicht te houden op promotie naar de Eredivisie.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 15.09.50.jpeg

Auto belandt in sloot na botsing op rondweg in Zelhem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de N315 in Zelhem. Beide auto’s hebben behoorlijke schade en moeten worden afgesleept. De provincie heeft de rondweg in beide richtingen afgesloten.