gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Loil bouwt al veertig jaar schuttersbogen

7dbcd2fc94349ba9bb5e398ce67ee9f0.jpg
Redactie REGIO8 |

"Dat is eigenlijk heel bijzonder", aldus ruiterkoning Barry van Dulmen. "Volgens mij is dit ook de oudste boog die er in Loil staat. Ik ben er van kinds af aan mee opgegroeid. Eerst was ik het kleine buurjongetje en nu ben ik de buurman die helpt met bouwen." De boog representeert volgens buurtbewoner Theo Bolder de saamhorigheid van de wijk. "Sommige mensen zijn op leeftijd en kunnen niet meer meelopen of 's avonds naar de zaal", vertelt Bolder. "Op deze manier hebben we een traditie, zijn we toch bij elkaar en hebben we toch een soort van schuttersfeest." Om die traditie nog jaren door te zetten moet er jonge aanwas komen in het schuttersgilde. "Daar zijn we volop mee bezig", stelt schutterskoning Luuk Jansen.

De jeugd heeft de toekomst, maar hen warm krijgen voor het schuttersleven vergt de nodige moeite. "Af en toe is het best moeilijk", aldus Jansen. "Je moet het een beetje verleidelijk maken. Zodat als er een paar vriendjes bij gaan, de rest ook gaat." Volgens Bolder is het doorgeven van de traditie op de volgende generatie ook belangrijk. "Het wordt eigenlijk met de paplepel ingegoten." Hij denkt dan ook dat de boog de tand des tijds kan doorstaan. "Iedereen wil een steentje bijdragen aan de bogenroute en ik denk wel dat dat over veertig jaar ook nog is."

Foto: REGIO8

Lees ook

MaasTTVL.jpg

Oud-Superboer Willemsen en geteisterde tafeltennisclub winnen sportverkiezing Lochem

Voetballer Maas Willemsen, volleybalster Fleur Kleine Schaars en sportclub LTTC De Toekomst vielen in de prijzen bij de sportverkiezing van de gemeente Lochem. In het gemeentehuis werd zaterdagavond stilgestaan bij sportjaar 2025.

WhatsApp Image 2026-03-08 at 14.51.36.jpeg

Lamlendig De Graafschap verliest van effectief Vitesse

De Graafschap is er niet in geslaagd om voor het eerst in 41 jaar twee keer in één seizoen te winnen van Vitesse. Het werd zelfs een oorwassing in de Gelderse kraker op De Vijverberg: de Arnhemmers wonnen met liefst 1-4.

groep foto.jpg

Achterhoekse actie 'Ren je rot in Rome' voor dierenartskosten: ''Diertjes lijden onnodig''

Zes fanatieke werknemers van de Achterhoekse zorgorganisatie Doezorg gaan de marathon van Rome lopen om geld in te zamelen voor ’t Krappaalpotje. Deze stichting biedt hulp bij het betalen van dierenartskosten voor Achterhoekers die minder te besteden hebben. Onder de actie genaamd ‘Ren je Rot in Rome’ hopen de sportievelingen op 22 maart een geldbedrag van 3500 euro op te halen voor de stichting.

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Sponsorshizzle.jpg

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.