gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lochemse wethouder Leliveld dient ontslag in

fd4a6500303a2a15a5d1d022b4b47247.jpg

Ria Leliveld vertrekt per direct als wethouder van de gemeente Lochem. Het vertrek van de wethouder volgt op het besluit van haar fractie, de VVD, om uit de coalitie te stappen.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“De afgelopen week heb ik mij beraden op mijn positie als wethouder”, aldus Leliveld. “Daarin heeft de verantwoordelijkheid die ik voel voor mijn portefeuilles een belangrijke rol gespeeld. Portefeuilles met onderwerpen die mij na aan het hart liggen. Na afweging vind ik dat mijn vertrek onvermijdelijk is in de nieuwe politieke realiteit.” Leliveld had onder andere economie, recreatie en toerisme onder haar hoede.

De VVD-fractie van Lochem besloot onlangs uit de coalitie te stappen. Voor de fractie is het onacceptabel dat er geen verantwoordelijkheid wordt genomen voor het begrotingstekort van zeven miljoen euro. De begroting werd onlangs ook maar nipt aangenomen met een meerderheid van één stem. De oppositiepartijen waren fel tegen de begroting en kregen bijval van de coalitiepartij VVD.

'Dank voor het vertrouwen'
In navolging van haar partij heeft nu ook Leliveld haar conclusies getrokken. “Ik heb het ambt van wethouder als bijzonder eervol ervaren”, laat ze weten in reactie op haar ontslag. “Ik dank u voor het vertrouwen dat u mij heeft gegeven. De samenwerking binnen het college en met de medewerkers van onze gemeente heb ik als zeer waardevol ervaren.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”

Jose van Egmond + gemeentehuis.jpg

Waarnemend burgemeester van Tiel verkenner in Montferland: zoektocht naar stabiliteit

José van Egmond gaat het als verkenner aan de slag in de gemeente Montferland tijdens de bestuursvorming. Momenteel is ze waarnemend burgemeester in Tiel. De verkenningsfase moet medio mei klaar zijn.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Grote methzaak met labs onder meer in Baak: 44 maanden cel geëist tegen Doesburger

Tegen een 50-jarige man uit Doesburg is door het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van 44 maanden geëist. De man wordt ervan verdacht deel uit te maken van een crimineel verband dat zich op grote schaal bezighield met de productie van crystal meth, onder andere in Baak.

c0a46431-2fd4-4d84-ab2c-1cd3bf2f74ba.jpg

Vier personen met de schrik vrij na eenzijdig ongeval bij Winterswijk

Vier personen zijn maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval in het Winterswijkse buurtschap Corle. Alleen de bestuurder raakte lichtgewond.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Doetinchemse burgemeester heeft smaak te pakken: Boumans ook verkenner in Haaksbergen

Waar hij eerder nog had voorgenomen geen rol te spelen bij coalitievorming in gemeenten, heeft burgemeester Mark Boumans nu een eervolle taak bij een tweede gemeente geaccepteerd. Naast zijn inzet als verkenner in Coevorden, gaat hij ook aan de slag in Haaksbergen.

Vulcanus foto GLD.jpg

Hoop en verdriet tijdens bewonersbijeenkomst over toekomst Vulcanus

Eerst was er Vulcanus, toen kwam Langerak. IJzergieterij Vulcanus opende 132 jaar geleden haar deuren en beleefde in de jaren '60 haar hoogtepunt. Daarna daalden de inkomsten en daarmee het aantal werknemers gestaag. Sinds begin deze eeuw viel de fabriek al een aantal keer (bijna) om en strengere milieueisen lijken Vulcanus opnieuw de das om te doen. Daarom zijn er nu plannen voor een nieuwe woonwijk. Tenzij zich voor aankomende woensdag een nieuwe eigenaar meldt.