gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lidl Ulft koopt huis van eigenaar Albert Heijn voor extra parkeerplaatsen

4914db75d720b6d2dc227cabe8655904.jpg

Lidl supermarkt in Ulft mag een huis dat grenst aan hun parkeerplaats slopen. De op een na grootste supermarkt van het dorp vervangt de bebouwing voor extra parkeerplaatsen. Het huis was eigendom van de eigenaar van de Albert Heijn, de supermarkt die op steenworp afstand is gevestigd.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De Duitse supermarktketen kocht de woning aan de Middelgraaf 3 begin dit jaar van Hans Geveling Vastgoed. Dat is een opvallende eigenaar, de Albert Heijn in Ulft is er namelijk eentje uit de stal van Hans Geveling Supermarkten. De geruchten in het dorp gingen rond dat de eigenaar van Albert Heijn deze op een strategische plek gelegen woning kocht om de uitbreiding van Lidl te tarten. Deze woning maakt de inrit naar de parkeerplaats eigenlijk net iets te smal. Het muurtje van de tuin van deze woning is al meermaals beschadigd door vrachtwagens die de supermarkt kwamen bevoorraden.

Jerry de Leeuw, directeur van Hans Geveling, ontkracht dit verhaal: “We hebben helemaal geen zin om mensen dwars te zitten. We hebben een hele grote vastgoedportefeuille, daar paste deze woning prima in.” Toch is het opvallend dat de woning op juist die strategische plek ooit gekocht is door de groep. “Maar je moet het helemaal los zien van elkaar, de supermarkten en het vastgoed zijn twee losse entiteiten binnen de groep. We hebben deze woning een tijdje verhuurd aan particulieren. Lidl heeft zich bij ons gemeld en wilde een goede prijs betalen voor het pand”, zegt De Leeuw.

Parkeerplaatsen
Lidl gooit de woning nu plat en maakt negen parkeerplaatsen op het terrein. Er verdwijnt één bestaande parkeerplaats, de inrit van het parkeerterrein en de bevoorradingsplek wordt nu ook breder. Lidl reageert hier kort op: ‘Lidl heeft enkele maanden geleden de ambitie ontwikkeld om de woning te kopen en heeft deze recentelijk in 2025 van Hans Geveling aangekocht. Lidl kijkt altijd naar de mogelijkheden om haar klanten zo optimaal mogelijk boodschappen te kunnen laten doen.’ De supermarkt is recent flink verbouwd, het oppervlak is uitgebreid naar 2500 vierkante meter.

Gemeente akkoord met plan
Hoewel het plan in strijd is met het omgevingsplan, gaat de gemeente wel akkoord met het verzoek. ‘Gelet op onze grote woningbouwopgave is het niet wenselijk dat een woning uit de voorraad wordt onttrokken. In dit geval wegen we het verkeerskundige- en veiligheidsbelang zwaarder dan het volkshuisvestelijke belang’, staat in het collegevoorstel. Voor 2013 was er ook al sprake dat deze woning gesloopt werd, toen waren er plannen voor een doorgaande weg op die locatie. De plannen gingen uiteindelijk niet door, waardoor de gemeente de woning weer in de markt zette.

Lees ook

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.