Ulft, Nederland
Terug

Lidl Ulft koopt huis van eigenaar Albert Heijn voor extra parkeerplaatsen

4914db75d720b6d2dc227cabe8655904.jpg

Lidl supermarkt in Ulft mag een huis dat grenst aan hun parkeerplaats slopen. De op een na grootste supermarkt van het dorp vervangt de bebouwing voor extra parkeerplaatsen. Het huis was eigendom van de eigenaar van de Albert Heijn, de supermarkt die op steenworp afstand is gevestigd.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De Duitse supermarktketen kocht de woning aan de Middelgraaf 3 begin dit jaar van Hans Geveling Vastgoed. Dat is een opvallende eigenaar, de Albert Heijn in Ulft is er namelijk eentje uit de stal van Hans Geveling Supermarkten. De geruchten in het dorp gingen rond dat de eigenaar van Albert Heijn deze op een strategische plek gelegen woning kocht om de uitbreiding van Lidl te tarten. Deze woning maakt de inrit naar de parkeerplaats eigenlijk net iets te smal. Het muurtje van de tuin van deze woning is al meermaals beschadigd door vrachtwagens die de supermarkt kwamen bevoorraden.

Jerry de Leeuw, directeur van Hans Geveling, ontkracht dit verhaal: “We hebben helemaal geen zin om mensen dwars te zitten. We hebben een hele grote vastgoedportefeuille, daar paste deze woning prima in.” Toch is het opvallend dat de woning op juist die strategische plek ooit gekocht is door de groep. “Maar je moet het helemaal los zien van elkaar, de supermarkten en het vastgoed zijn twee losse entiteiten binnen de groep. We hebben deze woning een tijdje verhuurd aan particulieren. Lidl heeft zich bij ons gemeld en wilde een goede prijs betalen voor het pand”, zegt De Leeuw.

Parkeerplaatsen
Lidl gooit de woning nu plat en maakt negen parkeerplaatsen op het terrein. Er verdwijnt één bestaande parkeerplaats, de inrit van het parkeerterrein en de bevoorradingsplek wordt nu ook breder. Lidl reageert hier kort op: ‘Lidl heeft enkele maanden geleden de ambitie ontwikkeld om de woning te kopen en heeft deze recentelijk in 2025 van Hans Geveling aangekocht. Lidl kijkt altijd naar de mogelijkheden om haar klanten zo optimaal mogelijk boodschappen te kunnen laten doen.’ De supermarkt is recent flink verbouwd, het oppervlak is uitgebreid naar 2500 vierkante meter.

Gemeente akkoord met plan
Hoewel het plan in strijd is met het omgevingsplan, gaat de gemeente wel akkoord met het verzoek. ‘Gelet op onze grote woningbouwopgave is het niet wenselijk dat een woning uit de voorraad wordt onttrokken. In dit geval wegen we het verkeerskundige- en veiligheidsbelang zwaarder dan het volkshuisvestelijke belang’, staat in het collegevoorstel. Voor 2013 was er ook al sprake dat deze woning gesloopt werd, toen waren er plannen voor een doorgaande weg op die locatie. De plannen gingen uiteindelijk niet door, waardoor de gemeente de woning weer in de markt zette.

Lees ook

FrankDaamenpand.jpeg

Verbouwing Frank Daamen pand in Ulft ruim drie ton duurder

Het lijkt erop dat de verbouwing van het Frank Daamen pand in Ulft een stuk duurder wordt dan gepland. Bovenop het eerder vastgestelde budget van 1,23 miljoen euro komen vermoedelijk nog eens 348.738 euro.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.