gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lichtenvoordse leerlingen gaan scheiden

7709518585a3d14f4535b2e1bca88ab5
Redactie REGIO8 |

"Thuis is afval scheiden al heel gewoon, maar op school wordt dat nog niet gedaan", aldus Petra Streng van afvalinzamelaar ROVA. "Dat is heel raar. Daarom is het belangrijk dat we dat op school ook kunnen faciliteren." Het afvalbedrijf zorgt dat het afval van de Ludgerusschool wordt gescheiden door afvalbakken te leveren. Als tegenprestatie moeten de leerlingen de omgeving van hun school vrij van zwerfvuil houden.

"Ik vind het eigenlijk niet leuk", laat één van de leerlingen van de Lichtenvoordse basisschool weten over zijn aanstaande opruimwerkzaamheden. "Maar je moet het wel doen." Hij irriteert zich aan het afval dat op het schoolplein wordt achterlaten. "Sommige kinderen komen hier chillen en gooien hun flesjes drinken en bier weg in de hoek. Dat vind ik niet leuk. Ze moeten onze school netjes houden." De St. Ludgerusschool is een van de 78 basisscholen die meedoen aan het project van ROVA.
Foto: REGIO8

Lees ook

Zelhem vlees politie Omroep GLD

Kilo’s vlees verdwijnen onder kleding van vleesliefhebbers in Zelhem

Vier mannen gaan in een supermarkt in Zelhem opvallend te werk. Ze stoppen grote hoeveelheden vleespakketten onder hun kleding en verlaten de winkel zonder af te rekenen.

GerritsWeerpraot20

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een tropisch begin van de zomer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Halle-Nijman voorspelt de weerboer een tropisch begin van de zomer.

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.

KunstrouteBaakseBeek0

Waterschap Rijn en IJssel en kunstenaars slaan handen ineen voor route langs klimaatprojecten

Het waterschap Rijn en IJssel en Staatsbosbeheer hebben de handen ineengeslagen met de Baakse Beek Kunstbiënnale, om een kunstroute van maar liefst dertig kilometer lang te realiseren. Bij verschillende kunstwerken langs de route staan informatieborden, waarop bezoekers kunnen lezen welke projecten het Waterschap heeft uitgevoerd in dat gebied.

KermisFlitser

Kermis Gaanderen zoekt grootste ‘slachtoffers’ van beruchte flexflitser

De flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen is inmiddels verdwenen. Waar veel automobilisten opgelucht ademhalen, kunnen anderen nog altijd een paarse envelop op de deurmat verwachten. Voor die laatste groep heeft de organisatie van Kermis Gaanderen nu een ludieke actie bedacht.

LexDeGoedeRijsberman

De Goede en Rijsberman nemen afscheid van Lochemse college

Lex de Goede van Meedenken met Lochem en Michiel Rijsberman van D66 Lochem keren de komende periode niet terug in het college. Afgelopen donderdag nam het tweetal afscheid als wethouder.