gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen van het Zone.college versieren ijsbaan in Doetinchem

b06c443c9363f82ddea0534beffcf683.jpg

Leerlingen van het Zone.college hebben de ijsbaan in de binnenstad van Doetinchem versierd. Dertig scholieren hebben de versieringen zelf gemaakt om de oversteek vanaf het Simonsplein naar de Catharinakerk mooier te maken.

Rens van Schip |
“Het idee om samen met de leerlingen de ijsbaan aan te kleden is vorig jaar al ontstaan, maar de ijsbaan kon toen vanwege corona niet doorgaan”, vertelt Sanne de Rijcke van het Binnenstadbedrijf Doetinchem. “Dat de leerlingen de brug versieren, is natuurlijk geen toeval. De brug staat in dit project namelijk symbool voor ‘verbinding’. Verbinding tussen de schoolbanken en de maatschappij, het onderwijs in de praktijk brengen en de fijne samenwerking die we inmiddels al enkele jaren met het Zone College hebben.” Met de brug doelt Rijcke op de overgang die is gemaakt naar de kerk, over de ijsbaan.

De leerlingen van de middelbare school werkten de afgelopen periode tijdens praktijklessen aan de versiering. Zo werden er verschillende kerstkransen gemaakt en meterslange guirlandes. “Gezien de korte voorbereidingstijd hebben de leerlingen keihard gewerkt”, aldus Sharon, die werkzaam is als docent op de school. “De guirlandes zijn erg bewerkelijk, maar de dertig leerlingen die aan dit project hebben meegewerkt zijn stuk voor stuk trots op hun resultaat. Erg leuk ook om ze samen met een deel van de leerlingen te bevestigen op de brug en de ijsbaan zo nog mooier te maken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.