Ulft, Nederland
Terug

Landelijke steun voor acties TSN Thuiszorg

dad78b7a9c396c12a1fa5ae24b420bd0.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik denk dat ze daarmee de druk flink vergroot hebben", aldus Emile Roemer, fractievoorzitter van de SP. "Wethouders en gemeentebesturen moesten belangrijke besluiten gaan nemen wie het overneemt als TSN echt failliet is. Hiermee geven ze heel veel argumenten waarom er voor goede thuiszorg gekozen moet worden." De medewerkers van TSN gaan donderdag in meerdere Achterhoekse gemeenten staken omdat er niet aan hun wensen wordt voldaan. Dan krijgen cliënten gedurende die staking helemaal geen zorg.

"Een staking komt een cliënt natuurlijk nooit ten goede, maar de zorg afbreken komt de cliënt helemaal niet ten goede. Het is erg zat dat ze voor dit soort maatregelen moeten gaan kiezen. Wat dat betreft was een bezetting natuurlijk een sterk middel want dat gaat niet ten koste van de cliënt. Maar het geeft wel heel veel aandacht en dat verhoogt de druk wel. Dus dat deden ze heel erg goed", sluit Roemer af.

Lees ook

15d4d017c302a0b87295d01fc6656b64.jpg

Nog veel zorgen over veiligheid rond nieuwe opvanglocatie dak- en thuislozen Doetinchem

Een buurtbewoner van de beoogde opvanglocatie voor dak- en thuisloze mensen aan de Amphionstraat in Doetinchem heeft donderdagavond tijdens de beeldvormende raad zijn zorgen geuit over de plannen. Hij benadrukt geen tegenstander van opvang te zijn, maar maakt zich vooral zorgen over de veiligheid in en rondom de locatie. Dit is een zorg die de raad deels ook deelt. De inspreker deed de raad en wethouder een concreet voorstel.

sneeuw ruimen particulier.jpg

Gladheid op komst: in Duitsland boetekans voor gebruik strooizout

Particulieren in Duitsland riskeren een boete als zij hun stoep met strooizout bestrooien. In veel steden is het gebruik ervan verboden vanwege milieuschade, en overtreding kan honderden tot zelfs duizenden euro’s kosten.

Douwe0.png

Ernst & Bobbie, Bankzitters en Douwe Bob toegevoegd aan line-up Zwarte Cross

De line-up van de Zwarte Cross is uitgebreid met 41 nieuwe namen. Opvallende toevoegingen zijn onder meer UB40 ft. Ali Campbell, Douwe Bob en Bankzitters. Terwijl Ernst, Bobbie & de Rest de blikvanger is tussen de acts op de theaterweide.

MarinusFluitje0.jpg

De Graafschap trapt carnaval af in Lampegat tegen nummer drie Jong PSV

De Graafschap reist morgen met de herstelde sterkhouders Ibrahim El Kadiri en Rowan Besselink in de selectie af naar Eindhoven voor het treffen met de verrassing van het seizoen, Jong PSV. Hoewel de eerste overwinning van 2026 tegen Jong Ajax overtuigend werd behaald, tempert trainer Marinus Dijkhuizen het positivisme enigszins in aanloop naar het duel met de huidige nummer drie: “Het is niet gelijk dat het op de rit staat”

7a7ab817279f47359203d19f8277a0f84189f5f3.png

Varsseveldseweg maandenlang op de schop: nieuw asfalt voor rijbaan en fietspad

De Varsseveldseweg tussen Westendorp en Doetinchem gaat de komende maanden flink op de schop. Van 2 maart tot en met 12 juni wordt de weg in opdracht van Buha in meerdere fases aangepakt. Zowel de hoofdrijbaan als het fietspad krijgen een opknapbeurt.

ZeddamDorpshuis20.jpg

Jennifer en Patricia nemen dorpshuis over: 'We willen het hart van Zeddam worden'

Voor het echtpaar Jennifer en Patricia Nijbroek-Meijer gaat er een droom in vervulling in Zeddam. Toen vorig jaar duidelijk werd dat het dorpshuis zonder exploitant kwam te zitten, sprongen ze in het gat. Hiermee viel alles samen.