gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Landbouwsluizen als ‘negatief’ ervaren, Doetinchem hoopt dat Bronckhorst luistert

bab1e49fa8df71cefb7244f77819e504.jpg

De gemeente Doetinchem hoopt dat Bronckhorst luistert naar de resultaten van het belevingsonderzoek over de proef met de landbouwsluizen rond Laag-Keppel. De grote meerderheid van de invullers van het belevingsonderzoek had veel overlast tijdens de proef. Doetinchem hoopt dat de buurgemeente en de provincie geluiden van haar inwoners en ondernemers meenemen tijdens de besluitvorming.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“We vertrouwen erop dat dit meeweegt bij de vervolgstappen van de provincie en gemeente Bronckhorst”, aldus een woordvoerder van de gemeente. Uit de resultaten van het belevingsonderzoek blijkt dat vooral de inwoners van Wehl en Doetinchem hun mening klaar hadden over de proef. Tijdens de eerste proef hebben 2266 deelnemers de enquête ingevuld, bijna de helft daarvan kwam uit Wehl of Doetinchem. Bij de vragenlijst van het tweede gedeelte kwam precies de helft van de 3705 respondenten uit de gemeente Doetinchem. “Het is goed om te zien dat veel van onze inwoners en ondernemers in het effectgebied hun betrokkenheid hebben getoond”, laat de woordvoerder weten.

Bronckhorst geeft aan die geluiden mee te nemen in het vervolg. “Wij vinden het vervelend dat bewoners en ondernemers in het gebied overlast hebben ervaren tijdens de proeven”, aldus een woordvoerder van de gemeente. “Deze effecten wegen ook mee bij een uiteindelijk besluit.” Of de visie van de plattelandsgemeente gewijzigd is door de resultaten?: “Ons standpunt is en blijft het vinden van de best mogelijke oplossing voor het gebied. Dat kan een landbouwsluis zijn of niet. De opdracht is dat de oplossing binnen het bestaande wegennetwerk gevonden moet worden.”

Ondernemers
Niet alleen de mening van inwoners werd gepeild, ook verschillende ondernemers vulden het onderzoek in. Ten tijde van de eerste proef merkte 87 procent van de ondernemers een negatieve verandering voor hun bedrijf. Het was te merken in de omzet. Ook de langere reistijd voor leveranciers en personeel zorgen voor hogere kosten. Bij de tweede proef was dit 84 procent.

Besluit voor de zomer
Het streven van Bronckhorst en de provincie is om voor de zomer een besluit te nemen over de toekomst van de Dorpsstraat. Een klankbordgroep bestaand uit onder andere vertegenwoordigers van dorpsraden, aanwonenden en ondernemers gaat binnenkort met de ambtelijke projectgroep in gesprek, waarna er een advies volgt.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.