gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kunst uit de regio te bewonderen in Ulftse etalages

4803fe79b6962df675db9dba88473ea1

Ulft is vanaf vrijdag het decor voor de eerste editie van kunstroute 'Kunst in de Winkel'. Bij meer dan dertig deelnemende winkels is kunst te bekijken van diverse professionele kunstenaars uit de regio.

Charlotte van de Kant |
“Het is een hartstikke mooi initiatief, we zijn er ook heel blij dat we dat van de grond hebben kunnen krijgen”, vertelt Marianne Marneth, bestuurslid ondernemersvereniging de Hanze in Ulft. De kunstroute is een samenwerking tussen ondernemersvereniging de Hanze en Kunstenaarscollectief Breekijzer. “We zijn als ondernemersvereniging gaan kijken hoe we meer activiteiten kunnen ontwikkelen, activiteiten waarmee we samenwerking zoeken met andere partijen om zo gebruik te maken van elkaars energie. In mei is altijd Huntenkunst in de SSP-hal en daarbij hebben we gekeken naar hoe we dat ook het dorp in kunnen trekken. Toen hebben we contact gezocht met het Breekijzer en zijn we samen gaan brainstormen wat we konden doen.

Tijdens de route is verschillende kunst te bewonderen, waaronder schilderijen, tekeningen en beelden. “We waren eigenlijk overrompeld door het grote succes", vertelt Marneth. “Heel veel winkels willen er aan meedoen.” Bij de verschillende winkels, waaronder Erna's Boutique, Studio Marneth, Albert Heijn en Shoeby zijn de kunstwerken te bekijken. “Op het etalageraam vind je dan ook een QR-code, als je die scant krijg je informatie te zien over de kunstenaar.” De routes liggen in de verschillende winkels en bij het VVV-punt bij de DRU. De route is te lopen van 5 mei tot 31 mei.

Foto: REGIO8

Lees ook

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.

DRU_020

Voorlopig geen huur, wél vooruitbetaling en extra lening, gemeente houdt DRU overeind

Het DRU Industriepark is nog niet uit de financiële problemen. De cijfers van het eerste half jaar lopen ver achter op de gemaakte begroting. In die begroting was al rekening gehouden met een tekort van 303.000 euro. De gemeente Oude IJsselstreek springt wéér bij om te zorgen dat de boel kan blijven draaien, bleek tijdens de commissievergadering maandagavond. Grootste zorgenkindje op dit moment? De horeca.

BHsMinima00

Cup & Cake helpt vrouwen aan passende bh: ‘Een goede bh zou een basis moeten zijn’

Een goed passende bh is voor veel vrouwen belangrijk, maar lang niet voor iedereen vanzelfsprekend. Stichting Deelkastje introduceerde daarom Cup & Cake in Doetinchem. Met ingezamelde bh’s wil de stichting vrouwen met een kleine portemonnee helpen aan een exemplaar dat vooral goed past.

WhatsApp Image 2026-09-14 at 17.11.50

Flinke roetschade door brand in meterkast in Kilder

Bij een woningbrand in Kilder is een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer zou door de rookontwikkeling ademhalingsklachten hebben.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.