gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kritisch college bezoekt hoogspanningslijn

3065bbffd3499d6a9062d6721834e13b
Redactie REGIO8 |

De nacht voor het bezoek zijn er veel werkzaamheden geweest bij de mast langs de A18, omdat er een kabel over de snelweg getrokken moest worden. (Zie fotogalerij) “Dit als voorbereiding om het rollengordijn er aan te kunnen bevestigen”, legt Hennie Olde Samson van SPIE uit. Over ruim twee weken wordt de kabel, waar de stroom door loopt, over de A18 getrokken. “Een rollengordijn is eigenlijk precies hetzelfde als thuis een gordijn. Je trekt het gordijn dicht, alleen wij hangen daar dan een geleider aan.” Net als in de andere gemeenten komt ook die van Montferland een kijkje nemen op de werkplaats van SPIE en TenneT. “Wij gaan ze vertellen wat de stand van zaken is en hoe we in het project staan.”

Gemeente Montferland stemde eerder tegen het plan van een bovengrondse hoogspanningslijn door de Achterhoek. “Ik vind ze groot, maar dat spreekt voor zich. Ik vind het eigenlijk jammer dat ze er zijn”, stelt wethouder Walter Gerritsen. Montferland pleitte voor een ondergrondse stroomweg tussen Doetinchem en Duitsland. “We zien het belang er wel van in, want duurzaamheid is natuurlijk wel iets belangrijks ook voor de Achterhoek.” Ook de nieuwe burgemeester Peter de Baat vindt de grote witte palen niet erg aantrekkelijk. “Het is inderdaad vrij gigantisch en grootschalig. Ze zijn ook wel erg aanwezig in het landschap.”

Foto: REGIO8 & Mark Bolder

Lees ook

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.

marechaussee

Man uit Montferland aangehouden op verdenking van mensensmokkel

Een man uit Montferland is dinsdag aangehouden op verdenking van mensensmokkel. Tevens zijn in woningen in Doetinchem, ’s-Heerenberg en Azewijn illegale bewoningen vastgesteld. Ook zijn er meerdere personen uit Oezbekistan zonder verblijfstatus aangetroffen.