gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Komst van woongemeenschap voor asielzoekers in Doetinchem is vertraagd

5a7ba2f5f49d5103a18ee5a7de2aaa5c.jpg

Het plan voor een woongemeenschap in Doetinchem voor woningzoekenden en asielzoekers loopt vertraging op. De gemeenteraad wil niet voor de zomer, maar in september gaan beslissen of het een haalbaarheidsonderzoek wil laten uitvoeren naar de woongemeenschap.

Davie Klein Gunnewiek |
Wethouder Ingrid Lambregts presenteerde eind mei samen met woningcorporatie Sité en het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) het plan om een woongemeenschap te creëren aan de Hamburgerbroeklaan, tegenover het huidige politiebureau. In de woongemeenschap moeten 150 mensen die een woning zoeken en 150 asielzoekers samen gaan leven. Het nieuwe woonproject moet er volgens de gemeente voor zorgen dat woningzoekenden sneller geholpen worden en biedt het een mogelijkheid om structureel asielzoekers op te vangen.

“Ik vind het een teleurstellend besluit van de gemeenteraad”, zegt wethouder Ingrid Lambregts. “In 2015 werden we overvallen als gemeente met bussen met asielzoekers die onderweg waren naar de Kruisberg. Iedereen schreeuwde moord en brand. Het enige wat ik nu aan de raad vraag is om het komende half jaar het idee voor een woongemeenschap verder uit te werken, maar daar kiest men niet voor. Mijn zorg is nu dat het COA alsnog de regie gaat overnemen."

'Waarom is dit het Eureka-plan?'
Maarten op de Weegh van de PvdA vroeg de wethouder om het haalbaarheidsonderzoek nog even uit te stellen. “We zien op andere plekken in het land, waar soortgelijke woongemeenschappen zijn, dat de reacties wisselend zijn”, aldus Op de Weegh.
“Laten we nu eerst daar gaan kijken, voordat we ons vastleggen aan deze woonvorm. Vooral bij een beladen dossier als dit kunnen we niet voorzichtig en zorgvuldig genoeg zijn.”

Daarbij kreeg de PvdA steun van de Partij voor Lokaal Maatwerk, GemeenteBelangen, GroenLinks, SP, Lokaal Belang Doetinchem en Forum voor Democratie. “Wij hebben het gevoel dat de wethouder drie stappen vooruit loopt in plaats van stap voor stap”, zegt Marcel Zaaijer van GemeenteBelangen. “Waarom is dit nu het ‘Eureka plan’? Wij weten het niet”, aldus Zaaijer.

Volgens Lambregts is deze woongemeenschap de beste optie voor Doetinchem, nadat ze andere voorbeelden in het land heeft bekeken. “Ik heb de raad aangeboden om daar op excursie te gaan, dat aanbod hebben ze afgeslagen, dus nu is het aan de raad”, vindt Lambregts.

Coalitiepartijen balen
Coalitiepartij Christenunie-SGP, die wel wil beginnen aan het haalbaarheidsonderzoek voor de woongemeenschap, baalt van de opstelling van de tegenstemmende partijen.
“Ook wij hebben onze zorgen geuit, bijvoorbeeld of de verhouding 150 asielzoekers en 150 woningzoekenden moet zijn, maar dat wordt meegenomen in de uitwerking van de plannen”, aldus fractievoorzitter Sanneke Pijning-Kurpershoek. “Dit haalbaarheidsonderzoek is juist bedoeld om iets te onderzoeken en dat proces ga je nu alleen maar vertragen.”

PvdA’er op de Weegh ziet dat anders. “Het kan ook grote consequenties hebben als we nu een foute keus maken. Eerst moeten alle opties op tafel liggen, voordat we een afgewogen besluit kunnen nemen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.