Ulft, Nederland
Terug

Kilderse dwingt lift af in filiaal van Action

4d775fc42cca0a54899a3b883b7e5ad6.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het was een halfjaartje werk, maar het heeft resultaat gehad", zo laat een trotse Carina Franken-Hermsen weten. De Kilderse is rolstoelafhankelijk en kon door haar handicap de Action in ‘s-Heerenberg niet betreden. "De roltrap die er is, is rolstoelontoegankelijk", vertelt Franken-Hermsen. Het gebruik van de zogenoemde ‘rolbaan’ was voor eigen risico. Voor de Kilderse was dit reden om contact te zoeken met het hoofdkantoor van Action, maar dit was nog niet zo makkelijk. Met behulp van Lokaal Belang Montferland kwam ze via het College voor de Rechten van de Mens uiteindelijk in contact met de winkelketen.

"Wij vinden de situatie ook verre van ideaal", laat de Action desgevraagd weten. "Wij vinden het ook belangrijk dat onze klanten onze winkel goed kunnen bereiken." Naar aanleiding van de klacht bij het College voor de Rechten van de Mens kwamen Franken-Hermsen en Action tot een akkoord. De winkelketen plaatst medio mei een lift in het winkelpand, tot grote tevredenheid van de Kilderse. "Zoals ze van de Action ook zeiden: als je er niet mee geconfronteerd wordt dan sta je er niet bij stil", aldus Franken-Hermsen.

Action past beleid aan
Naast het lokale succes in ’s-Heerenberg heeft de actie van Franken-Hermsen ook een nationaal gevolg. Het gesprek met de Action heeft de winkelketen ertoe bewogen het beleid aan te passen. "We hebben inderdaad het beleid om in Nederland geen winkel meer te openen op een eerste verdieping of in een kelder als er geen lift beschikbaar is of aangelegd kan worden", bevestigt de winkelketen.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.