gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kiezers Doetinchem onderweg naar stembus

f5a12b527e34b78a551623ef3dcc91b0.jpg

Ook in Doetinchem zijn de stembussen open voor de gemeenteraadsverkiezingen. Met nog één dag te gaan tot aan de verkiezingsuitslag, weten sommige inwoners van de stad nog steeds niet op wie ze gaan stemmen.

Serena Speet |
“Ik moet nog een kieswijzer invullen om te kijken op wie ik ga stemmen,” aldus Melanie Stein. “Ik ben er nog niet helemaal uit. Ik dacht een idee te hebben, maar toen zag ik weer wat dingen op tv, en nu denk ik er anders over.” Voor andere Doetinchemmers is de keuze al wel gemaakt. Zo vertelt Gerrit Palm: “Ik woon in de binnenstad. Mijn overbuurman is lid van de PvdA en daarom ga ik op hem stemmen.” Henny Buijtenhuijs geeft aan nog niet gestemd te hebben maar al wel te weten op wie hij gaat stemmen. “Ik ga op iemand van achttien stemmen, die wij kennen vanuit onze kennissenkring. Hij doet voor het eerst mee met de verkiezingen. Ik zou het leuk vinden als een jong iemand in de gemeenteraad komt.” Gerrit Palm geeft eerlijk toe dat hij niet zo zeer op een partij gaat stemmen maar wel op een persoon.

Met elf partijen, die soms heel dicht bij elkaar liggen met hun standpunten, was het voor sommige kiezers lastig om een goede keuze te maken. Er zijn eigenlijk veel te veel keuzes volgens Gerrit Palm. “Als ik kijk naar hoeveel partijen er in Doetinchem zijn, zie ik op een gegeven moment door de bomen het bos niet meer.” Joyce Westhoek heeft nog wel een tip voor de mensen die nog twijfelen op wie ze gaan stemmen: “Als je de partijprogramma’s doorleest is er zeker iets waar jij je hard voor kunt maken en je je stem voor kunt uitbrengen. Dus lees de programma’s goed door.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.