gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kiezers Doetinchem onderweg naar stembus

f5a12b527e34b78a551623ef3dcc91b0.jpg

Ook in Doetinchem zijn de stembussen open voor de gemeenteraadsverkiezingen. Met nog één dag te gaan tot aan de verkiezingsuitslag, weten sommige inwoners van de stad nog steeds niet op wie ze gaan stemmen.

Serena Speet |
“Ik moet nog een kieswijzer invullen om te kijken op wie ik ga stemmen,” aldus Melanie Stein. “Ik ben er nog niet helemaal uit. Ik dacht een idee te hebben, maar toen zag ik weer wat dingen op tv, en nu denk ik er anders over.” Voor andere Doetinchemmers is de keuze al wel gemaakt. Zo vertelt Gerrit Palm: “Ik woon in de binnenstad. Mijn overbuurman is lid van de PvdA en daarom ga ik op hem stemmen.” Henny Buijtenhuijs geeft aan nog niet gestemd te hebben maar al wel te weten op wie hij gaat stemmen. “Ik ga op iemand van achttien stemmen, die wij kennen vanuit onze kennissenkring. Hij doet voor het eerst mee met de verkiezingen. Ik zou het leuk vinden als een jong iemand in de gemeenteraad komt.” Gerrit Palm geeft eerlijk toe dat hij niet zo zeer op een partij gaat stemmen maar wel op een persoon.

Met elf partijen, die soms heel dicht bij elkaar liggen met hun standpunten, was het voor sommige kiezers lastig om een goede keuze te maken. Er zijn eigenlijk veel te veel keuzes volgens Gerrit Palm. “Als ik kijk naar hoeveel partijen er in Doetinchem zijn, zie ik op een gegeven moment door de bomen het bos niet meer.” Joyce Westhoek heeft nog wel een tip voor de mensen die nog twijfelen op wie ze gaan stemmen: “Als je de partijprogramma’s doorleest is er zeker iets waar jij je hard voor kunt maken en je je stem voor kunt uitbrengen. Dus lees de programma’s goed door.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.