Ulft, Netherlands

Keuper tóch op Zwarte Cross na gesprek met Ronnie Degen: ‘Ik vertrouw die mensen’

Foto: REGIO8
Dialectmuzikant Hans Keuper is deze zomer tóch met Boh Foi Toch op de Zwarte Cross te bewonderen. De Achterhoekse zanger maakte eerder bekend vanwege de overname van Superstruct door investeringsmaatschappij Kohlberg Kravis Roberts (KKR) niet op het festival op te treden. Na een gesprek met festivaldirecteur Ronnie Degen heeft de frontman van de band de boycot ingetrokken.
Hidde Vinkenvleugel | 23 mei 2025 16:50 | Aangepast op 23 mei 2025 16:50
“Ik sprak met Ronnie Degen van De Feestfabriek en zij zaten er wel mee dat dan Boh Foi Toch bijvoorbeeld niet zou komen. Ik zei wel meteen dat iemand anders mij bij de band zou kunnen vervangen, dat is al eens vaker gebeurd", aldus Keuper. “We wisten wel dat als we nu niet met de band gaan, dan betekent dat het einde van Boh Foi Toch op de Zwarte Cross. Dat was voor mij niet de reden om van mening te veranderen.

“Ik zei wel dat er nog maar één manier is die ik kan bedenken, en dat is dat er op geen enkele manier geld vanuit de Zwarte Cross waar wij aan bijgedragen hebben, naar die investeringsmaatschappij gaat.” Dit kon toegezegd worden na gesprekken vanuit De Feestfabriek en moederbedrijf Superstruct over het voorstel van Keuper.

“Ik weet niet hoe lang die wel met elkaar aan het discussiëren zijn geweest, maar toen werd daar besloten dat er vanuit de Zwarte Cross niks aan winst naar KKR kan gaan”, legt Keuper uit. “Ik vertrouw die mensen en ik ken ze al lang genoeg, dus daarom wil ik weer meedoen. Ook omdat er zoveel praat van gekomen is en de situatie ook in de artiestenwereld onder de aandacht gekomen is.”

‘Kijk er nog altijd naar uit’
Ondanks dat de zanger eerst afzag van deelname aan het festival in Lichtenvoorde, staat hij straks toch met veel plezier op de zondag van het festival. “Het is altijd iets om naar uit te kijken. We willen nog wel proberen via Facebook om mensen op te roepen, tijdens ons optreden iets roods aan te trekken. Ook al zijn ze niet naar een demonstratie gegaan, zo geven we toch een signaal af”, aldus de frontman. “Wij gaan in ieder geval in een rode blouse of iets dergelijks optreden.”

Lees ook

43 bestuurders lopen tegen lamp bij politiecontrole na Zwarte Cross

Bij de inmiddels traditionele politiecontrole op de maandagochtend na de Zwarte Cross zijn dit jaar ...

Organisatie tevreden over Zwarte Cross 2025: 'Dat was echt kippenvel'

De Zwarte Cross van 2025 is volgens de organisatie prima verlopen. Er zijn geen grote incidenten geb...

ZWARTE CROSS 2025 | Dit was de zondag

Dit was de vierde en laatste dag van Zwarte Cross 2025. Kijk hier naar de highlights van de zondag. ...

Outsiders zorgt voor een dikke kinderrave in het Blagenparadijs

Huh? Outsiders op het blokkenschema van het Blagenparadijs? Ja! Outsiders staat op het blokkenschema...

Zwarte Cross-legende Danny Panadero geëerd tijdens Levenherdenkingsklasse

Zwarte Crossers zijn inmiddels bekend met de levendenherdenking, maar voor de Loco Arena was dit nog...

Laatste dag Zwarte Cross 2025 van start

De laatste dag van de Zwarte Cross is afgetrapt. De zondag van het festival is traditioneel begonnen...