gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hans Keuper boycot Zwarte Cross na veelbesproken overname festival

35cfe826646ecd48bd240195d14b96f7.jpg

De Achterhoekse muzieklegende Hans Keuper komt dit jaar niet naar de Zwarte Cross. De stilzwijgende overname van Superstruct. de eigenaar het festival, door investeringsmaatschappij Kohlberg Kravis Roberts (KKR) schiet bij de frontman van Boh Foi Toch in het verkeerde keelgat. KKR steunt onder andere namelijk wapenleveringen aan Israël in de oorlog met Palestina. Het nieuws van de overname viel rauw op zijn dak.

Bart Sollman | Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Het enige wat ik dacht toen ik het hoorde was: ik niet”, zegt Keuper. “Rita, mijn vrouw, kwam naar boven toen ze het nieuws van de overname in de krant las. Nou, ik doe daar niet aan mee, dat heb ik gelijk gezegd. Wat andere artiesten doen moeten ze zelf weten, maar ik niet.”

Dat Keuper het festival boycot, hoeft niet te betekenen dan Boh Foi Toch van de line-up verdwijnt. “Ik kan niet zeggen dat Boh Foi Toch niet meedoet. Ik ben wel eens vaker vervangen bij optredens. Mocht de band er anders over denken dan ik, dan kan dat. Ik doe er in ieder geval echt niet aan mee.”

De frontman van de dialectband zit vooral met de bijdrage van KKR aan de oorlog in Gaza in zijn maag: “Elke dag zie je de grote ellende van wat er in Gaza gebeurd. Al die kleine kinderen en grote mensen die honger lijden en proberen te overleven. Daar gaat je hart pijn van doen.” Door niet op te treden op de Zwarte Cross hoopt Keuper een signaal af te geven.

Mensen verdienen aan oorlog
“Je kunt in ieder geval voorkomen dat de mensen die aan de oorlog verdienen, dat minder doen. Diezelfde mensen verdienen zo namelijk ook geld aan een Zwarte Cross. Ik heb daar zo mijn ideeën over”, zegt de zanger. Hij heeft niets tegen het festival zelf. “De Zwarte Cross is een juweel. Het is echt te gek wat daar gebeurde. Ik heb het altijd het grote feest van het 'onvernul' genoemd.

De Feestfabriek, de organiserende partij van de Zwarte Cross, laat weten nog geen officiële afmeldingen te hebben gehad. Ze willen graag met alle artiesten in gesprek die moeite hebben met de situatie. Verder verwijzen ze naar het statement op de site.

Boh Foi Toch is al jarenlang de opener van de zondag op de Zwarte Cross. Traditiegetrouw beginnen Keuper en zijn mannen na de kerkdienst in de Megatent. Het optreden trekt elk jaar veel publiek. Behalve tijdens de editie van 2022, toen maakte de dialectband eenmalig een uitstapje naar het Hoofdpodium.

Lees ook

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.

mogezompsebrug.png

Al bijna een jaar dicht: Mogezompsebrug in Lochem blijft voorlopig afgesloten

De Mogezompsebrug in het buitengebied van Lochem blijft voorlopig nog dicht. De brug werd in juni vorig jaar door Rijkswaterstaat, de eigenaar van de brug, afgesloten voor al het verkeer vanwege ernstige schade.

AanrijdingBlur.jpg

Gewonde bij botsing tussen auto en busje in Ruurlo

Een personenauto en een busje zijn woensdagochtend in Ruurlo tegen elkaar gebotst. Bij het ongeluk is een gewonde gevallen.

TERBORGSEWEG DRONE0.jpg

Doetinchem en COA werken aan beheerplan na risicoanalyse opvanglocatie Terborgseweg

De komst van de tijdelijke opvanglocatie voor honderd asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem brengt volgens onderzoeksbureau Beke tientallen risico’s met zich mee. Voordat de opvang opent, moeten daarvoor maatregelen worden getroffen. De gemeente Doetinchem werkt daarom samen met het COA aan een beheerplan waarin die maatregelen worden uitgewerkt.

Foto Tim Mengerink Gerard Tebroke Memorialloop Aalten.jpg

Hardloophype niet helemaal te zien bij Achterhoekse atletiekclubs: 'Ledenaantal blijft heel stabiel'

Hardlopen lijkt populairder dan ooit. Hardloopevenementen in de Achterhoek stromen vol en bijna iedereen kent wel een familielid dat wil meedoen aan een (halve) marathon. In hoeverre is deze hype terug te zien bij atletiekverenigingen in de regio? Een rondje langs de banen.