gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hans Keuper boycot Zwarte Cross na veelbesproken overname festival

35cfe826646ecd48bd240195d14b96f7.jpg

De Achterhoekse muzieklegende Hans Keuper komt dit jaar niet naar de Zwarte Cross. De stilzwijgende overname van Superstruct. de eigenaar het festival, door investeringsmaatschappij Kohlberg Kravis Roberts (KKR) schiet bij de frontman van Boh Foi Toch in het verkeerde keelgat. KKR steunt onder andere namelijk wapenleveringen aan Israël in de oorlog met Palestina. Het nieuws van de overname viel rauw op zijn dak.

Bart Sollman | Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
“Het enige wat ik dacht toen ik het hoorde was: ik niet”, zegt Keuper. “Rita, mijn vrouw, kwam naar boven toen ze het nieuws van de overname in de krant las. Nou, ik doe daar niet aan mee, dat heb ik gelijk gezegd. Wat andere artiesten doen moeten ze zelf weten, maar ik niet.”

Dat Keuper het festival boycot, hoeft niet te betekenen dan Boh Foi Toch van de line-up verdwijnt. “Ik kan niet zeggen dat Boh Foi Toch niet meedoet. Ik ben wel eens vaker vervangen bij optredens. Mocht de band er anders over denken dan ik, dan kan dat. Ik doe er in ieder geval echt niet aan mee.”

De frontman van de dialectband zit vooral met de bijdrage van KKR aan de oorlog in Gaza in zijn maag: “Elke dag zie je de grote ellende van wat er in Gaza gebeurd. Al die kleine kinderen en grote mensen die honger lijden en proberen te overleven. Daar gaat je hart pijn van doen.” Door niet op te treden op de Zwarte Cross hoopt Keuper een signaal af te geven.

Mensen verdienen aan oorlog
“Je kunt in ieder geval voorkomen dat de mensen die aan de oorlog verdienen, dat minder doen. Diezelfde mensen verdienen zo namelijk ook geld aan een Zwarte Cross. Ik heb daar zo mijn ideeën over”, zegt de zanger. Hij heeft niets tegen het festival zelf. “De Zwarte Cross is een juweel. Het is echt te gek wat daar gebeurde. Ik heb het altijd het grote feest van het 'onvernul' genoemd.

De Feestfabriek, de organiserende partij van de Zwarte Cross, laat weten nog geen officiële afmeldingen te hebben gehad. Ze willen graag met alle artiesten in gesprek die moeite hebben met de situatie. Verder verwijzen ze naar het statement op de site.

Boh Foi Toch is al jarenlang de opener van de zondag op de Zwarte Cross. Traditiegetrouw beginnen Keuper en zijn mannen na de kerkdienst in de Megatent. Het optreden trekt elk jaar veel publiek. Behalve tijdens de editie van 2022, toen maakte de dialectband eenmalig een uitstapje naar het Hoofdpodium.

Lees ook

Defensie_030.png

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.