Ulft, Nederland
Terug

Kerstmarkt Zeddam groeit uit tot trekpleister mede dankzij Willie’s kerstdorp

37c432029ce6ac881487fcee99e4841d.jpg

De kerstsfeer spat ervan af bij het dorpshuis in Zeddam. Sinds een aantal jaar wordt er een grote kerstmarkt georganiseerd, waar honderden bezoekers op afkomen. Cindy Veurink merkt als medeorganisator van de kerstmarkt dat het evenement de laatste jaren steeds meer in trek is. Het kerstdorp van Willie Rutjes, dat er dit jaar voor het eerst staat, draagt daar zeker aan bij.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“We zijn hier al een paar jaar druk bezig met de kerstmarkt. Voordat wij het dorpshuis in Zeddam exploiteerden, was hier eigenlijk al een kerstmarkt. Maar nu wordt het steeds groter, en daar zijn we echt heel erg trots op”, aldus Veurink. “We zijn nu natuurlijk ook een trekpleister geworden door het kerstdorp.” Rutjes was dolgelukkig dat hij in het dorpshuis zijn geliefde kerstdorp mocht neerzetten en onderdeel mocht uitmaken van de kerstmarkt. De trotse eigenaar van het dorp moest de afgelopen weken vele uren in de voorbereiding steken.

Alles wat Rutjes in het kerstdorp heeft gestoken, kostte naast de nodige uren in de voorbereiding ook behoorlijk wat geld, maar dat is voor de Zeddammer dubbel en dwars waard. “Alles bij elkaar was het tussen de drie en vierduizend euro wat we eraan hebben besteed”, vertelt Rutjes. “Maar een hobby mag geld kosten, en dat kost het dus ook. Dat is geen probleem.” In het dorpshuis heeft Rutjes een zeven meter lang kerstdorp tot in de puntjes weten te perfectioneren. Maar of dit genoeg is? “Dat is het nooit, nee. We zijn nu alweer bezig voor volgend jaar, en dat is ook leuk, dus het is nooit af.”

De Zeddammer is apetrots op het eindresultaat. Hij geniet vooral van alle belangstelling van de bezoekers. “Ik kan ervan genieten, en dan ben ik ook blij dat andere mensen daarvan kunnen genieten”, aldus Rutjes. “Ik vind het echt gewoon supergezellig en superleuk om dit allemaal te doen.”

Lees ook

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.

WhatsApp Image 2026-02-03 at 15.51.36.jpeg

De Graafschap krijgt boete en speelt tegen Jong PSV zonder uitpubliek

De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft De Graafschap een geldboete opgelegd van 5.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk, en één uitduel zonder publiek voor het afsteken van vuurwerk rondom bekerwedstrijd tegen G.V.V.V. Hierdoor speelt de club de uitwedstrijd tegen Jong PSV (op vrijdag 13 februari) zonder eigen supporters.

Wielrenshirts20.jpg

Vordense wielershirt-verzamelaar deelt zijn passie met voorbijgangers: 'Ik heb zo'n 600 shirts'

Lance Armstrong, Fabian Cancellara, maar ook lokale helden zoals Annemiek van Vleuten en Koen Bouwman. Tientallen wielershirts pronken de komende weken in de etalage van het voormalige VVV-pand in de Dorpsstraat in Vorden. Tenues van olympisch kampioenen en Achterhoekse iconen zijn door de fervente verzamelaar Peter Nijenhuis uit Vorden uitgestald, zodat hij zijn passie kan delen met het publiek.

brandborculo3.jpg

Make-upspiegel veroorzaakt bijna 'nachtmerrie' in Borculo

Vrijdag 31 januari ontving de Brandweer Borculo een bericht van een ‘geëmotioneerde’ inwoner van haar verzorgingsgebied. Bij thuiskomst had ze een brandlucht geroken en na onderzoek ontdekte ze dat de bank brandplekken had.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Rust nog altijd niet terug in de Krokusstraat in 's-Heerenberg

Na een aanhouding op zondag en grootschalig onderzoek op maandag waarbij bewoners hun huis moesten verlaten is de rust nog niet wedergekeerd in de Krokusstraat in ‘s-Heerenberg. De politie zet het onderzoek vandaag voort in de straat en zegt dat het de verwachting is dat het vandaag ter plaatse wordt afgerond, maar kan nieuwe ontruimingen niet uitsluiten.

Nolan&NilsGraafschap.jpg

De Graafschap huurt versterking voor spitsenpositie en rechtsback

De Graafschap heeft twee nieuwe spelers weten te strikken. De 20-jarige aanvaller Nils Eggens komt op huurbasis over van FC Groningen en heeft getekend tot het einde van het seizoen. De 21-jarige verdediger Nolan Martens komt ook op huurbasis over van Excelsior Rotterdam en tekent ook tot het einde van het seizoen.