gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kasteelstad Verlicht groot succes, volgend jaar misschien extra dag

836d993de0d8eaf3db82a79c830cee4b

Het centrum van 's-Heerenberg stond zaterdag en zondag letterlijk en figuurlijk in de schijnwerpers. Tijdens Kasteelstad Verlicht werden onder toeziend oog van 25.000 bezoekers historische panden als Kasteel Huis Bergh in allerlei kleuren verlicht met als doel om Montferland op de kaart te zetten.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Dit jaar was het thema de vier jaargetijden, je ziet alle seizoenen voorbijkomen", zegt Dennis Huurenkamp van T3 Live, het bedrijf dat was ingehuurd om de lampen te verzorgen. Vorig jaar was het evenement al een groot succes. Daarom werd de route dit jaar 650 meter langer gemaakt. "Afgelopen jaar hadden wij iets meer dan 15.000 bezoekers, daar werden wij min of meer door overvallen", laat organisator Rob Vister weten. Door de aanpassing was er ook plek voor meer lichten. "Wij hebben zeven vrachtwagens aan materiaal hierheen gebracht", schetst Huurenkamp. "Ik gok dat wij zo'n tweehonderd lampen en honderd meter led-strips gebruikt hebben."

De lampjes zorgden voor een sprookjesachtige sfeer in de kasteelstad, waar duizenden tevreden bezoekers rondstruinden. "Ik ken het hier al zonder lichtjes, maar het lijkt nu wel een sprookje", laat een van de bezoekers weten. "Het is erg leuk en mooi." Door de sprookjesachtige sfeer zat de stemming er bij de bezoekers goed in. "Ik kon zelfs voorkruipen en dat vonden die mensen goed", zegt een vrouw lachend.

Volgende editie
Ook de organisatie is meer dan tevreden met de derde editie van het evenement, dat volgend jaar nóg verder gaat groeien. "Volgend jaar staat zeker weer op de planning, ik denk dat wij naar drie dagen moeten", laat Vister weten, doelend op het grote aantal bezoekers. Op de vraag of één week ook niet zou voldoen reageert de organisator lachend: "Ik denk dat mijn vrouw dat niet goed vindt!"

Foto: Montferland Marketing

Lees ook

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Met gemengde gevoelens stopt Boumans als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”