gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kantoor waterschap in Doetinchem wordt voor 17 miljoen euro aangepakt

e1c7033fb73e513524de96aaa260a29d

Het kantoor van Waterschap Rijn en IJssel in Doetinchem wordt wegens een onveilige vloerconstructie verbouwd. Het gebouw krijgt bij de verbouwing een complete onderhoudsbeurt die 17 miljoen euro gaat kosten. De problemen met de zogenaamde bollenplaatvloer kwamen aan het licht toen in 2017 een parkeergarage in Eindhoven met zo’n soort vloer instortte.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
‘Het waterschap heeft toen gelijk onderzoek laten doen naar de veiligheid van het kantoorgebouw. Hieruit bleek dat de vloerconstructie niet overal even sterk is en het gebouw versterkt moet worden. Het waterschap heeft toen meteen tijdelijke maatregelen genomen’, laat het waterschap weten. Om de vloer minder te belasten is er een houten loopbrug over de vloer gelegd, en worden er ieder half jaar controles uitgevoerd. Daarnaast mag een deel van de vloer niet meer gebruikt worden, waardoor meer dan veertig werkplekken niet meer te gebruiken zijn.

Het waterschap zal naast de reparatiewerkzaamheden in het gebouw ook reguliere werkzaamheden uitvoeren zodat het gebouw weer toekomstbestendig is. ‘Er komt ledverlichting en een aangepast klimaatsysteem. Hierdoor is er straks een gezondere werkomgeving voor de medewerkers. Ook komt er een indeling van het kantoor die beter past bij de nieuwe manier van werken’, aldus het waterschap. De totale kosten van de hele verbouwing worden geschat op 17 miljoen euro.

Rechtszaak
Het waterschap wil de kosten van het repareren van de vloer verhalen op de aannemer die de vloer destijds gebouwd heeft, daarvoor loopt nog een rechtszaak. In eerste instantie oordeelde de rechter dat de kosten niet verhaald mogen worden op de aannemer, omdat deze ten tijde van het aanleggen van de vloer de risico’s niet kende. ‘Het waterschap legt zich niet neer bij de uitspraak van het Gerechtshof. Het wil de kosten van de onveilige vloer verhalen op de aannemer. En niet op de belastingbetaler’, aldus het waterschap, die in cassatie is gegaan.

Lees ook

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

marechaussee

Poolse man aangehouden bij Beek: moet nog bijna twee jaar cel in

Een 51-jarige man uit Polen is woensdag nabij de grensovergang bij Beek aangehouden. Hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Ook stond hij internationaal gesignaliseerd, want hij heeft nog een gevangenisstraf openstaan van bijna twee jaar.

ElverOpening0

Elver opent nieuwe studio’s in Nieuw-Wehl: ‘Lang naartoe gewerkt’

De woningen van Elver in Nieuw-Wehl gaan de komende jaren flink op de schop. Verouderde woonruimtes maken plaats voor toekomstbestendige studio’s. Woensdagmiddag werden aan de Bloeilaan meerdere nieuwe studio’s officieel geopend. Een moment waar bewoners, medewerkers en verwanten lange tijd naar hebben uitgekeken.

Pepijn Reinderink foto Wout Beel

Geen Achterhoeks NK voor Ruurloër Reinderink: wel debuut als ploegleider

Over zes dagen is Laren het decor van het Nederlands kampioenschap tijdrijden. Grote afwezige bij de wielerwedstrijd over het Achterhoekse asfalt in de gemeente Lochem is Pepijn Reinderink (24), althans op de fiets. De Ruurlose renner stapt vanwege ziekte niet op de tijdritfiets, maar mag wel zijn broertje Joris begeleiden vanuit de auto.

N18 werkzaamheden2

Laatste werkzaamheden N314 zorgen voor extra reistijd tussen Hummelo en Zutphen

Het wordt een drukke maand voor weggebruikers die vanuit Hummelo naar Zutphen reizen. Van maandag 29 juni tot en met vrijdag 31 juli wordt gewerkt aan de N314 ten zuiden van Zutphen. Ernstige verkeershinder wordt verwacht aan de weg die al maanden onder handen wordt genomen. De provincie roept al op tot thuiswerken en het gebruik maken van de fiets en het openbaar vervoer.

Chahid

El Allachi vertrekt alweer bij De Graafschap: transfer naar Cyprus

Chahid el Allachi vertrekt al na een halfjaar bij De Graafschap. De 22-jarige buitenspeler tekent voor vier jaar bij Aris Limassol op Cyprus.