gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Neerslagtekort stijgt, grondwater daalt: droogte houdt aan in de Achterhoek

feb2588ea0e74e4131d994c27d828b2d

Het Waterschap Rijn en IJssel verwacht dat vanaf woensdag het neerslagtekort gaat oplopen en dat de grondwaterstanden gaan dalen. Ondanks het wisselvallige weer in de maand juli met genoeg buien, is het nog altijd te droog in de Achterhoek.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
‘Ondanks de regen van de afgelopen weken staat het grondwater nog altijd lager dan normaal in deze tijd van het jaar’, aldus het waterschap. ‘Dat komt doordat er meer water verdampt dan dat erbij komt. Om het grondwater weer aan te vullen is een langere periode met veel regen nodig.’ En die periode lijkt er de komende weken niet te komen. In het weerbericht van weerboer Gerrit Vossers blijft het tot en met het weekend droog en neemt de temperatuur ook toe. Ook voorspelt Vossers dat het op langere termijn droog blijft.

In de maand juli is er 77 mm aan neerslag gevallen in het verzorgingsgebied van het waterschap, een normale hoeveelheid voor de zomermaand. Toch staat het neerslagtekort nog altijd op 200 mm. Dit komt omdat het tot en met juni lange tijd droog was in de Achterhoek. Daarom is er sinds 25 juni ook een onttrekkingsverbod voor het halen van water uit sloten, beken en rivieren.

Ontrekkingsverbod blijft van kracht
‘We willen problemen met de kwaliteit van het water en de gezondheid van mensen voorkomen. Ook willen we schade aan planten en dieren in het water voorkomen. Het verbod blijft voorlopig gelden’, geeft het Waterschap Rijn en IJssel aan.

Blauwalg
Door het neerslagtekort staat het water op verschillende plekken ook stil. Hierdoor is de waterkwaliteit ook flink gedaald. In Winterswijk, Bredevoort en Groenlo is er ook blauwalg aangetroffen in open water.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 13.50.01

Fietser aangereden door automobilist in Wehl

Bij een botsing tussen een fietser en een automobilist in Wehl is een persoon hard ten val gekomen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

BoumansGrenscontrole

Boumans opnieuw kritisch op Duitse grenscontroles: ‘Doe het dan verder van de grens’

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem blijft zich verzetten tegen de manier waarop Duitsland de grenscontroles uitvoert. De controles zijn weer met een half jaar verlengd. Volgens de burgemeester zorgen de controles voor onnodige verkeershinder en ongelukken. Hij pleit voor controles die enkele kilometers van de grens plaatsvinden, ook al wees Duitsland dat voorstel eerder af.

droogte10

Regenachtige week lang niet genoeg tegen uitgedroogde Achterhoek

De Achterhoekse gazonnen worden door de regen deze week weer iets groener, toch is het slechts een druppel op een gloeiende plaat. Waterschap Rijn en IJssel zegt dat zelfs deze week vol buien de échte droogte niet aanpakt.