gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jongeren op fatbikes zorgen voor overlast in de binnenstad van Doetinchem

c5c543d15713b1d54b86d83e3e751451.jpg

In de binnenstad van Doetinchem ervaren bezoekers en winkeliers veel overlast van de populaire fatbikes. Deze nieuwe soort e-bike is op dit moment voor iedereen van iedere leeftijd beschikbaar en dat zorgt voor gevaarlijke situaties in de binnenstad.

Viggo Zweverink | Hidde Vinkenvleugel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Vreselijk hard gaan ze, en ze zitten met z'n tweeën op de fiets", zegt een passant. "Allemaal jongens en meiden van 14 of 15 jaar, ik vind het onverstandig." Hier is een andere voorbijganger het helemaal mee eens: "Het zijn geen prettige dingen. Die moeten niet door de stad gaan, zeker niet door een wandelgebied." Winkeleigenaar Saskia Bos uit haar zorgen over de fatbikes en over het algemene fietsverkeer in de binnenstad. Ze is er bang voor dat het een keer goed misgaat. "Gelukkig is er tot op heden niks ernstigs gebeurt, maar ze komen met zulke enorme snelheden door de straten heen."

Volgens de bezoekers van Doetinchem liggen de oplossing voor het oprapen en hoeft er niet lang over nagedacht te worden. "Ze moeten ze veel duurder maken, ik denk dat dat het allerbelangrijkste is", zegt een vrouw. "De ouders zullen denken: 'mijn kind rijd niet zo hard.'Maar dat is wel zo." Een ander vindt dat de gemeente meer moet doen om te zorgen dat er geen fatbikes in het centrum zijn. Toch is lang niet iedereen tegen de fatbikes en zijn er juist ook mensen die ze best leuk vinden. "Als ik zo jong was, had ik er ook eentje willen hebben. Maar de verantwoording ligt bij de ouders."

Helmplicht
Bos vindt het nog lastig om een directe goede oplossing te vinden maar vindt wel dat het tijd is om er goed naar te gaan kijken. "Ik denk dat een helmplicht zou helpen, dan zullen er al veel mensen afstappen", aldus Bos. "We moeten er samen met de fietsersbond en de gemeente hier naar kijken."

Lees ook

IMG_0213.jpeg

CDA trekt zich terug uit gesprekken over raadsakkoord in Berkelland

Het CDA heeft de stekker getrokken uit de gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp gaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aan geen vertrouwen te voelen, dat er nog geen échte keuzes waren gemaakt en dat de gesprekken geen recht deden aan de verkiezingsuitslag.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 15.50.39.jpg

Fietser gewond bij aanrijding met automobilist in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een fietser en een automobilist op de Eduard Schilderinkstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. De fietser verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

VVD heeft met drie zetels troefkaarten in handen in Berkelland

ANALYSE / Het CDA in Berkelland is met gekromde tenen aangeschoven bij de nieuwe informateur Erik Haverkort om te praten over een raadsakkoord. De grootste partij heeft de teugels niet in handen. Heeft het CDA de slag gemist of was die niet te winnen?

Gijssel0.png

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.