gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jong rendier vergiftigd door verkeerd voer

6ff36758e1d997a165e7133adcb6469a
Redactie REGIO8 |

“We hebben in het verleden ook wel eens meegemaakt dat bezoekers foute dingen hebben gevoerd”, zegt Patrick Rutjes. “Koekjes, pinda’s of takken die er niet in horen. We denken dat het hiermee ook is gebeurd.” Het beestje werd erg ziek, waardoor de dierenarts direct werd opgeroepen. “Hij heeft er allerlei medicijnen gekregen en toen ging het een stuk beter, dus we hopen dat het goedkomt.” Voor het verblijf van het dier staan meerdere grote borden, waarop is aangegeven dat voeren ten strengste verboden is. “Ik heb de bezoekers graag, maar als ze zich gewoon aan de regels houden is het voor de dieren en iedereen het beste.”

Eerder stierven al twee volwassen rendieren door het verkeerd voeren door bezoekers van het dierenpark. “Het is voor de rendieren vooral een groot probleem”, zegt Rutjes. “Wij hebben een aantal diersoorten waar voerautomaten staan, daar mag je voeren. Maar er zijn ook een aantal dieren die je niet mag voeren.” De rendieren zijn heel gevoelig voor voedsel. “We krijgen speciaal mos uit Finland geïmporteerd, ze krijgen speciale brokken en ze hebben kwalitatief goed hooi. Als ze andere dingen krijgen kunnen ze daar erg ziek van worden of er zelfs dood aan gaan.”

Golf van jonge dieren
De rendieren zijn niet de enige pasgeboren beesten in het dierenpark langs de Duits-Achterhoekse grens. “Met de rest gaat het gelukkig een stuk beter”, zegt Rutjes. “We hebben jong wisentkalf die is topfit, jonge edelherten, jonge geitjes en schapen. Daar hebben we helemaal niets over te klagen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

DJI_0245

Archeologen stuiten opnieuw op duizenden jaren oude resten in Zelhem

Voor de vierde keer op rij zijn er bij archeologische onderzoeken in Zelhem weer oude resten uit het verleden aangetroffen. Tijdens de herinrichtingen van de parkeerplaatsen bij de jumbo aan de Magnoliaweg stuitte archeologen wederom op sporen van vroegere bewoning. De vondsten lijken duizenden jaren oud te zijn.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 12.06.38

Fietser raakt gewond bij aanrijding met vuilniswagen in Doetinchem

Een fietser is woensdagochtend in Doetinchem gewond geraakt bij een aanrijding met een vuilniswagen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 13.03.03

Droogte zorgt voor vroege maïsoogst in Winterswijk: ‘Als het rijp is, moet het eraf’

Waar op de meerdere akkers de maïs nog volop staat, wordt in Winterswijk op sommige percelen de hakselaar al ingezet. Normaal gesproken blijft de maïs zo lang mogelijk op het land staan. Toch zijn sommige percelen nu al klaar voor de oogst.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.