gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners willen geen XXL-dozen in landschap: 'Dit tast het natuurgebied ernstig aan'

De gemeenteraad van Montferland praat maandagavond opnieuw over de uitbreiding van bedrijventerrein DocksNLD aan de rand van 's-Heerenberg. De gemeente wil het terrein met 60 hectare uitbreiden en dat is tegen het zere been van inwoners uit Azewijn en Netterden, die hun buitengebied zien veranderen.

Redactie REGIO8 |
Op het bedrijventerrein DocksNLD zijn grote logistieke bedrijven gevestigd, die gebruik maken van megadistributiehallen. Met de uitbreiding van DocksNLD naar DocksNLD2 wil de gemeente een grote logistieke hotspot creëren. 'Wij worden hier niet echt vrolijk van', zegt Krista van Dee van Vereniging Leefbaarheid Netterden. 'Dit tast het natuurgebied wat hier ligt ernstig aan.' Het buitengebied tussen de kernen Netterden, Azewijn en 's-Heerenberg veranderde in de jaren zeventig van een koulissenlandschap naar een polderlandschap, mede door de ruilverkaveling. Later werd het gebied bestempelt als landbouwontwikkelingsgebied en nu is het aangewezen als industriegebied.

Herbert Scheers woont net over de grens aan de Duitse kant in Klein Netterden en kan meepraten over de aantasting van het landschap door megadistributiehallen. Toen in 2016 begonnen werd met de aanleg van bedrijventerrein DocksNLD in zijn achtertuin heeft hij de omgeving drastisch zien veranderen. 'Het uitzicht is helemaal niet goed', vertelt Scheers. 'We hadden hier een agrarisch gebied en konden genieten van de natuur, maar nu kijken we tegen een witte muur aan. In de zomer hebben we veel last van reflectie door het licht van de zon.' Scheers snapt niet dat de gemeente Montferland voornemens is om het bedrijventerrein nog verder uit te breiden. 'Er zijn veel betere plaatsen te bedenken dan te bouwen in een agrarisch gebied.'

Het Planbureau voor de Leefomgeving en het College van Rijksadviseurs kwamen onlangs met het advies dat er beter moet worden nagedacht over het bouwen van megadistributiehallen. De provincie Gelderland erkent dat er een groeiende vraag is van logistieke bedrijven om zich te vestigen op bedrijventerreinen, maar vindt dat de gemeente Montferland op de troepen vooruit loopt. De provincie roept op tot overleg in de regio en aangrenzende gemeenten. Lijst Groot Montferland hoopt dat zij de rest van de raad nog kan overtuigen om de uitbreiding van het bedrijventerrein te voorkomen. 'De provincie vindt dat we eerst goed moeten overleggen, het College van Rijksadviseurs vindt dat er beter over nagedacht moet worden, waarom zouden we dan hiermee doorgaan', aldus Henk Groote van de partij.

Montferland geeft aan dat er sprake is van overleg en dat na aanleiding daarvan is besloten de uitbreiding van DocksNLD naar voren te halen. De gemeenteraad praat hier vanavond opnieuw over en zal later deze maand een definitief besluit nemen over de uitbreiding van DocksNLD. 'Wij hopen dat we de politiek nog kunnen overtuigen dat het geen toegevoegde waarde heeft voor de dorpen Azewijn en Netterden', zegt van Dee. 'Ze moeten bewust worden van alle gevolgen die deze logistieke muur met zich mee brengt.'

Lees ook

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht. Afhankelijk van het herstel is de speler bij de play-offs mogelijk weer beschikbaar.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.