gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners Steenderen langs de deuren met warmtecamera's

542a8203701412a7db3786db4183a411.jpg

Vrijwilligers van Op Morgen Steenderen zijn woensdag vroeg uit de veren gegaan om met warmtecamera's foto's te maken van de huizen van hun dorpsgenoten. Dankzij de beelden krijgen bewoners te zien waar er warmte uit hun woning ontsnapt en waar ze aan de bak moeten.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |
De vrijwilligers gaan uitgerust met een warmtecamera vroeg op pad. Dit kan alleen wanneer de temperatuur onder het vriespunt zit, anders kan de warmtecamera het temperatuurverschil tussen binnen en buiten niet goed zien. "Op dit moment is de omgevingstemperatuur tien graden onder nul, dan geeft de warmtecamera voor die temperatuur de kleur blauw aan. Heb je ontsnapping van warmte uit het pand, dan wordt dat met de kleur oranje weergegeven", aldus Meindert Visser. "Het verschil tussen beide kleuren geeft dan de hoeveelheid warmteverlies aan."

Het aantal aanmeldingen liep hoog op. "Daar waren wij eigenlijk door overweldigd", laat Visser weten. "Wij hadden gerekend op zo'n tachtig aanmeldingen, wij zijn nu op 173 mensen geëindigd." Op Morgen Steenderen is blij met de animo en de betrokkenheid uit het dorp. "Het is een initiatief voor en door burgers", zegt Jan Liebeton, vrijwilliger bij Op Morgen Steenderen. "Omdat er een grote sociale cohesie is in het dorp is het makkelijker om mensen betrokken te krijgen."

Verduurzaming
Inwoners krijgen aankomende week de resultaten van de warmtefoto's te zien waarna ze een verduurzamingsslag kunnen toepassen. Zo kunnen zij op 10 februari terecht bij het dorpshuis De Kei in Steenderen voor tips over hoe zij hun huis kunnen verduurzamen. "Ik wil wel graag weten waar de warmte naar buiten gaat, we zitten toch wel met zijn allen in een energiecrisis", zegt Steenderenaar John Rutjes, net nadat hij zijn woning heeft laten isoleren.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.