gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners kunnen een nieuwe wasmachine krijgen van Oude IJsselstreek

807d0fb008774c8930717f646c8175e0.jpg

Inwoners van Oude IJsselstreek komen in aanmerking voor een nieuwe wasmachine, koelkast of diepvries van maximaal zevenhonderd euro. De gemeente trekt twee ton uit om mensen met een laag inkomen aan energiezuinigere apparaten te helpen.

Jasper Hazelaar |
De stap volgt uit de aanpak van energiearmoede in de gemeente. Sinds afgelopen winter zijn bespaarcoaches actief die inwoners met een laag inkomen en een hoge energierekening helpen om energie, en dus geld, te besparen. Ongeveer 1.700 huishoudens in Oude IJsselstreek komen in aanmerking om een nieuw witgoedapparaat te ontvangen. Inwoners kunnen zich niet aanmelden voor een energiezuinigere koelkast, vriezer of wasmachine. Ze worden via een tussenpersoon aangemeld om het traject met een bespaarcoach in te gaan.

Huishoudens kunnen via de regeling maximaal één apparaat vervangen. “Dit levert niet alleen energiebesparing op maar in veel gevallen vallen ontneemt het ook de zorgen of het oude apparaat het wel blijft doen en mensen niet voor grote onvoorziene uitgaven komen te staan”, laat de gemeente weten. “De bespaarcoach kan de apparaten doormeten en zo bepalen wat het meeste voordeel oplevert.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.