gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners halen honderden kilo's afval op

e4bdad8a8eba73a080a86707586949c1.jpg

In het kader van de Landelijke Opschoondag hebben vrijwilligers in Oude IJsselstreek ruim 250 zakken met zwerfvuil verzameld in buurten, wijken en buitengebieden. In totaal werd er door de vrijwilligers zeshonderd kilo aan vuilnis opgehaald.

Kevin ten Dolle |
"De zwerfafvalactie is meer dan een opruimactie", vond wethouder Jeanine Kock. "De actie maakt inwoners, groot en klein, bewust van zwerfafval, wat de gevolgen zijn van zwerfafval en wat zij er zelf aan kunnen doen. Zwerfafval is een maatschappelijk probleem dat niet alleen veel ergernis oproept, maar ook gevolgen heeft voor het milieu, gezondheid en veiligheidsbeleving." De wethouder vond het mooi om te zien dat er ook scholen meededen aan de landelijke georganiseerde dag. "Zo leren kinderen al op jonge leeftijd hoeveel zwerfafval er eigenlijk ligt en hoe belastend dat is voor het milieu."

Vanwege het coronavirus moesten inwoners die wilden deelnemen aan de opruimdag zich, net als vorig jaar, ruim van te voren aanmelden. Alle deelnemende groepen ontvingen een waardecheque bij het inleveren van de zakken. De cheques zijn volgens de gemeente te besteden aan leefbaarheidsprojecten in de eigen wijk of buurt: "Dat kan variëren van een buurtfeestje of een bankje, tot een speeltoestel, AED of pannaveldje."

Foto: Roel Kleinpenning

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden

Transformator10.png

Loeizware transformator in het holst van de nacht over Achterhoekse wegen

Een transformator van maar liefst 250 ton, wat ongeveer te vergelijken is met een volledig beladen Boeing 747-400. Moest in het holst van de nacht van Doetinchem naar Hengelo worden verplaatst. Met een afmeting van 4,5 meter hoog, bijna 4 meter breed en 11,5 meter lang was dat een flinke klus.