Ulft, Nederland
Terug

Inschrijving races Zwarte Cross liep storm

f6dff6acc637e0abb2a80218fbfb7ecc.jpg
Redactie REGIO8 |
De Brommerklasse was met 34 seconden het snelste vol, gevolgd door de Wegraceklasse met 37 seconden. De nieuwe Krangklasse was met 87 seconden als laatste uitverkocht. In totaal scheuren er volgend jaar 480 crossers over de baan in Lichtenvoorde. De Feestfabriek gaf aan de nodige voorbereidingen te treffen op de massale deelname. “We waren er wel op berekend”, vertelt Lotte Post. “Het is heel cool en alle medewerkers van de Feestfabriek waren euforisch toen het inschrijven helemaal goed was gegaan.”

Niet alle deelnemers mogen zomaar meedoen aan de cross. De deelnemers van de Krang, Mindervaliden-en Zwaargewichtklasse moeten eerst een ontwerp inleveren die beoordeelt wordt door de Feestfabriek. "Het gaat erom om alle creativiteit en gekkigheid uit de kast te halen", geeft een enthousiaste Post aan. "Je moet ons echt kunnen overtuigen over waarom je de baan op moet." Op 19 november moeten de ontwerpen ingeleverd zijn en voor 1 januari horen de deelnemers of zij mee mogen doen aan de editie van 2019.

Nieuwe klassen
De Zwarte Cross heeft voor 2019 twee nieuwe klassen toegevoegd aan het aanbod. Zo kunnen crossliefhebbers dit jaar meedoen in de Krang-klasse en de Mindervalidenklasse. Deze komen in de plaats voor de Race del Rio en de Nek Aan Nek Race. "Krang schijnt één van de mooiste dialectwoorden te zijn die het oosten kent", vertelt Post. "Het betekent binnenstebuiten, achterstevoren, op de kop, ondersteboven: geef er een vertaling aan en dat geldt ook voor die klasse." Bij de Mindervalideklasse kunnen de bezoekers gemotoriseerde rollators en opgevoerde scootmobiels verwachten die door de Schans scheuren.

De Zwarte Cross vindt plaats op 18, 19, 20 en 21 juli 2019.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.