gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Iconen samen bij boekpresentatie De Graafschap

875e418731cc5bbcde29a8de62eaf890.jpg

In een volle supporterskantine en in aanwezigheid van meerdere clubiconen is woensdagavond bij stadion De Vijverberg het boek ‘65 jaar De Graafschap’ gepresenteerd. De 360 pagina’s van het werk staan vol met foto’s en bijzondere verhalen uit de geschiedenis van de Doetinchemse voetbalclub.

Redactie REGIO8 |

“Ik vind het magnifiek dat al die mensen de moeite nemen om hier te komen”, aldus Raymond Willemsen, voormalig De Graafschap-volger van De Gelderlander en één van de schrijvers van het boek. Clubiconen als Simon Kistemaker, Jan Vreman, Rogier Meijer en Guus Hiddink waren aanwezig om herinneringen op te halen en de presentatie bij te wonen. “Op z’n Achterhoeks, ongedwongen”, aldus de inmiddels 73-jarige Hiddink over de sfeer. “Niet gelikt, dat is mooi. Gewoon lekker ruw.” Bennie Jolink vult al lachend aan: “Simon (Kistemaker red.) zegt net tegen mij dat ze nooit uit de Achterhoek weg hadden moeten gaan. Veel leukere sfeer hier en geen kapsones. Die westerlingen hebben allemaal een veel te grote bek.”

Schrijvers van het boek spraken onder meer met aanvaller Klaas-Jan Huntelaar uit Hummelo en de Italiaanse trainer Massimo Morales. De geïnterviewden waren volgens Willemsen loslippig, wat hij ook merkte in het gesprek met oud-trainer Frans Adelaar: “Na een jaar of vijftien denken mensen, ‘wat kan mij het toch verrotten ik vertel gewoon alles’”, aldus Willemsen. “Frans Adelaar vertelt dus alles.” Hiddink kan niet wachten om te gaan lezen: “Ik weet mijn eigen verhaal over de promotie in ’73 een beetje en ik ga vannacht al beginnen want het ziet er heel mooi uit. Meestal zijn stoeptegels prachtboeken.”

Eerbetoon voor overleden vormgever
Tijdens de presentatie werd stilgestaan bij het overlijden van vormgever Ab Meenink en zijn vrouw, die om het leven kwamen bij een familiedrama in zijn woonplaats Hengelo. Hij werd in de supporterskantine geëerd met een staande ovatie. Willemsen: “Willy Hermans kende hem door en door en het is verdrietig dat het zo is gegaan.”

Foto: De Graafschap media

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.