gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hoop op redding van De Hoevert vervlogen

b77fd914bca84b1f4a398c226b5e928e

De hoop op een langer voortbestaan van zwembad de Hoevert in Didam werd door de Montferlandse coalitie meermaals de grond in geboord. Hoewel de gemeenteraad nog dimdamt over kaders voor een nieuwe sportvoorziening, geven gedupeerde partijen zich gewonnen.

Pim Gerritzen |

“De hamer is helaas gevallen”, aldus Inge Hultermans, hoofd zwemzaken bij De Hoevert. “Sinds het doek viel is er helemaal geen hoop meer.” De nieuwe kaders bieden mogelijk nog uitkomst. Toch heeft Hultermans er weinig vertrouwen meer in: “Hoewel die kaders nog niet volledig zijn vastgesteld, lijkt een zwembad met deze richtlijnen niet mogelijk.” De definitieve sluiting van de Didamse zwemvoorziening hing al langere tijd in de lucht. Ook Arthur Klerk, van zwemvereniging De Hoevert, zag de klap al aankomen: “Het afgelopen jaar hebben wel al klap na klap gehad. Bij onze leden kwam het hard aan dat na 47 jaar gewoon de stekker uit het zwembad wordt getrokken.”

Hultermans en Klerk betreuren dat ze vanuit de gemeente nog geen uitleg hebben gehad. “Er werd vanuit de gemeente steeds gezegd dan we in gesprek zouden gaan, maar we hebben nog steeds niets gehoord”, zegt Hultermans. Volgens Klerk blijft het tot op de dag vandaag gissen naar de reden dat er geen zwemvoorziening komt in Didam: "Ik vermoed dat het om financiën gaat, maar zeg dat dan ook gewoon.” Hij hoopt dat de gemeente soortgelijke zaken in de toekomst anders aanpakt: “Je bent het zwembad kwijt, dat is ontzettend erg. Laten we hopen dat de gemeente hier lering uit heeft getrokken.”

Laatste redmiddel mislukt
Gemeenteraadslid Rob Mos, van Fractie Rob Mos, probeerde in oktober de definitieve sluiting van het zwembad uit te stellen. Met een initiatiefvoorstel hoopte hij samen met de andere oppositiepartijen de coalitie op andere gedachten te brengen. Dit mislukte, waardoor De Hoevert na 31 december 2020 definitief sluit.

Foto: REGIO8

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.