gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Honderden mensen nemen in Gendringen afscheid van 9-jarige jongen

61de9f4cd7de4d87801b3864cbaab9f1

Honderden mensen verzamelden zich vrijdag in Gendringen om, met ballonnen, een indrukwekkende erehaag te vormen voor de negenjarige jongen die een week eerder om het leven kwam bij een noodlottig ongeval in Silvolde. Dorpsbewoners, klasgenoten en andere kennissen grepen het moment aan om op een indrukwekkende manier afscheid te nemen.

Bart Sollman | Remco Geurts |
Vrijdagochtend was er eerst een dienst in Megchelen, hierbij waren ook enkele honderden mensen aanwezig. Veel kinderen met een eigen kussentje, zodat ze op de grond konden zitten bij de dienst. Na de plechtigheid werd koers gezet naar de voormalig Christoffelschool in Gendringen, waar de jongen een hele tijd leerling was. Hier werden aan belangstellenden ballonnen uitgedeeld om zich vervolgens langs de route te verspreiden.

“Hij zat bij mijn dochter op school, we zijn hier dan ook samen vanuit respect. Het is echt verschrikelijk wat er is gebeurd, voor het jongetje en de automobiliste. Ik heb er geen woorden voor”, zegt één van de aanwezigen. De route liep door het centrum van Gendringen, langs de kinderopvang op, naar de begraafplaats aan de Staringstraat. De kist, vol tekeningen, werd gedragen door de belangrijkste mannen uit het leven van de jongen.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.