gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Historische klinkers blijven voorlopig liggen in 's-Heerenberg

88dd6a9dd437bc67bc55afd53b43daad.jpg

De historische klinkers op de Emmerikseweg in ’s-Heerenberg zouden maandagochtend vervangen worden voor grijze betonklinkers, maar dat is stilgelegd. Na initiatief van Joost Gerritsen (Lijst Groot Montferland) en John Teunissen (CDA) is er overleg geweest met het college en zij hebben de toezegging gekregen dat er nog niet gestart wordt.

Charlotte van de Kant |
“De timing is uitermate slecht”, vertelt Gerritsen. “Er is ook niet overlegd met aan- en omwonenden. Dit is de drukste en belangrijkste maand van het jaar voor lokale ondernemers en dan wordt een belangrijke weg voor vier weken opgebroken. Het overviel iedereen.” Bewoners van Huys Anneville, een appartementengebouw aan de Emmerikseweg, ervaren al enige tijd geluidsoverlast van de gebakken klinkerkleien voor hun deur. In 2021 hebben zij daar een bezwaar voor ingediend, waarna er een onderzoek is gestart met onder andere geluidsmetingen. Daaruit is gebleken dat er geen aanleiding was om iets te veranderen, omdat het geluidsniveau voldoet aan de norm. De bewoners zijn daarom een petitie gestart en die is toen aangenomen. Volgens Gerritsen heeft de gemeenteraad daarna niks meer over het besluit gehoord tot hij maandag zag dat de Emmerikseweg voor vier weken dicht zou gaan. Daarop hebben Gerritsen en Teunissen actie ondernomen.

Ook snappen de raadsleden de kleurkeuze van de klinkers niet. “Je komt dan een historische stad binnen en dan liggen er grijze betonklinkers”, aldus Teunissen. Gerritsen: “Dat wordt gedaan omdat de weg vanaf Duitsland ook helemaal grijs is. Maar als je vanaf de kant van ’s-Heerenberg komt, is alles rood/bruin. Mensen met een gevoel voor een historisch centrum krijgen hier een hartaanval van.” Daarbij zal volgens de raadsleden de snelheid op de weg toenemen door de grijze betonklinkers. Terwijl er op de weg juist maatregelen worden genomen om de snelheid te laten afnemen. Het kruispunt met de Parklaan wordt daarvoor verhoogd, met subsidie van de provincie.

Kosten aanpassingen
Het aanpassen van de klinkers zou in totaal 25 duizend euro gaan kosten, maar volgens Teunissen en Gerritsen is dat alleen voor het stuk dat voor Huys Anneville ligt. Als er meer klinkers op de Emmerikseweg aangepast gaan worden, zullen de kosten ook toenemen. De historische klinkers stonden ook al te koop. Het voorstel om het werk uit te stellen wordt maandagavond besproken en door alle partijen ondersteund.

Foto: Joost Gerritsen

Lees ook

STILL DTC0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Doetinchem gemeenteraadsverkiezing 2026

De elf lijsttrekkers van de gemeente Doetinchem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het Stadhuis. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over het groeien naar 70.000 inwoners en de sociale veiligheid. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Doetinchem terug.

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.