gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Het Nieuwe Dijkhuis wil blijven vernieuwen

8a43a39a4b7461c1ae2b56d85edff8bf.jpg
Redactie REGIO8 |
“Vernieuwen is ook uit je veilige comfortzone stappen”, vertelt programmeur Gerco Mons. “Dit jaar gaan we aan de gang met beatboxen.” Op 5 januari zal er daarom in Het Nieuwe Dijkhuis een beatboxbattle zijn. “We hebben in Doetinchem nou eenmaal de beste beatboxer van Nederland en daar moet je toch gewoon gebruik van maken.” De organisatie ligt in handen van meervoudig Nederlands kampioen Bart Voogt. “Ik ga een beatboxbattle organiseren en die battles hebben we in drie categorieën”, vertelt Voogt, die denkt dat het beatboxen prima past in de programmering. “Ik denk dat het een hele leuke cultuur is om hier naar toe te slepen.” 

Dit jaar is er naast het beatboxen vooral veel muziek in Doetinchem. “We hebben prachtige sing-a-songwriters uit Amerika en uit Ierland”, laat Mons weten. “En waar ik vooral naar uitkijk is de knaller waarmee we openen; African Gypsy.” De opening zal bestaan uit een bijzondere tafereel met een swingende ritmiek.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-10 at 20.02.19.jpeg

Oppermachtig Orion Stars grijpt derde landstitel op rij in Doetinchem

Orion Stars heeft zondagmiddag in een uitverkochte Saza Topsporthal de vijfde landstitel uit de clubgeschiedenis veroverd. Tegen het Groningse Lycurgus waren de Doetinchemmers oppermachtig: met een overtuigende 3-0 zege stelde Orion bovendien de derde landstitel op rij veilig.

WhatsApp Image 2026-05-09 at 22.33.41.jpeg

Achterhoekse remontada blijft uit: De Graafschap weer snel uit play-offs

De Graafschap is er niet in geslaagd om de verloren wedstrijd van afgelopen woensdag tegen Almere City (3-1) in eigen huis om te keren. Op een uitverkochte De Vijverberg werd het 2-2, met uitschakeling en dus een achtste seizoen in de Keuken Kampioen Divisie als gevolg.

OrionstarsTraining10.jpg

Orion wil titel in eigen huis binnenhalen: 'Iets moois neerzetten in een uitverkocht huis'

Orion Stars kan zondag de landstitel prolongeren door in de eigen SaZa Topsporthal te winnen van Lycurgus Groningen. De Doetinchemmers waren in de eerste twee wedstrijden van het vijfluik al te sterk voor de Groningers. Er werd met 3-2 en 1-3 gewonnen. Sterkhouder Jannes van der Ham blikt vooruit op de titelwedstrijd.

WhatsApp Image 2026-05-08 at 17.04.06.jpeg

'Alles voor die ene G': Superboer laat liefde voor club én zoons tatoeëren

Wesley Vervuren (36) is De Graafschap-supporter in hart en nieren. De liefde voor zijn club heeft hij sinds kort in een kunstwerk vereeuwigd op zijn lichaam. De Superboer die met zijn zoons Gilano (14) en Giovanni (10) uit- en thuiswedstrijden bezoekt, vertelt over de tattoo en de betekenis.

GrenscontrolNL20.jpg

Asielminister: niet meer aan de grens controleren

Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

VBFRAALM0.jpg

De Graafschap gelooft in Achterhoeks mirakel: ‘Alle vertrouwen dat we verdergaan’

De Graafschap speelt zaterdag een cruciale duel tegen Almere City FC. Afgelopen woensdag werd op bezoek in het Yanmar stadion met 3-1 verloren. De Superboeren moeten de rug zien te rechten op de eigen Vijverberg, om zicht te houden op promotie naar de Eredivisie.