Ulft, Nederland
Terug

Het Nieuwe Dijkhuis in Doetinchem stopt door hoge kosten

c58bf91e4604a6ce15f88af469a6c702.jpg

Stichting Het Nieuwe Dijkhuis uit Doetinchem stopt na dit seizoen met het organiseren van concerten en voorstellingen. In 2016 werd het inspiratiecentrum opgericht in de voormalige Baptistenkapel bij het stadscentrum, na een noodgedwongen verhuizing valt het doek nu definitief.

Tim Rondeel |
"Het is eigenlijk vrij simpel. Te hoge kosten, te weinig opbrengsten", aldus programmeur Gerco Mons op de Facebookpagina van Het Nieuwe Dijkhuis over de reden om te stoppen. "Het is ons gewoonweg niet gelukt om genoeg tickets te verkopen voor onze concerten en voorstellingen." Ondanks het besluit kijkt de stichting tevreden terug op de afgelopen zeven jaar. "Het was onze droom om van het Nieuwe Dijkhuis een inspiratiecentrum te maken met positieve concerten en waardevolle ontmoetingen", geeft Mons aan. "Dat is denk ik best heel aardig gelukt."

Met optredens van Gijs Scholten van Aschat en Pierre Bokma, Tangarine en het Rosenberg Trio kijkt de organisatie terug op diversiteit aan acts die op hun podium hebben gestaan. In 2022 werd afscheid genomen van de oude Baptistenkapel aan de Burgemeester van Nispenstraat en werden de concerten en voorstellingen gehouden bij Streeckgenoot in Doetinchem. De verhuizing en samenwerking waren volgens Mons geen reden voor het stoppen: "We hebben een geweldige bondgenoot gehad in de mensen van dit bijzondere evenementencafé."

'Ontzettend dankbaar'
"We zijn wel ontzettend dankbaar voor al die mensen, die bekende gezichten, onze vaste bezoekers en eenmalige gasten. Zonder jullie waren we er nooit aan begonnen en hadden we het ook niet zeven jaar uitgehouden." In oktober staat de Amerikaan Sam Baker nog op het podium en voor de laatste avond is Het Nieuwe Dijkhuis nog opzoek naar 'een afsluitende knaller'.

Foto: REGIO8 (archief, voormalig pand Het Nieuwe Dijkhuis)

Lees ook

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.