Ulft, Nederland
Terug

Hengelose motorsportteam pakt uit voor 25-jarig jubileum

f952ba04f51ffcd8f0782a60a54296f2.jpg

Het Hengelose motorsportteam Performance Racing Achterhoek (PRA) viert dit jaar haar 25-jarige jubileum met een volgepakt raceseizoen. Het PRA-team zal dit jaar meedoen met de gevaarlijkste race ter wereld, de Isle of Man TT. Ook keren ze terug naar het Noord-Ierse circuit The North West 200, tot vreugde van de Noord-Ierse coureur Adam McLean.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Dat wij als team deelnemen aan The North West 200 vond ik al mooi omdat dit een thuisrace voor mij is. Toen het team naar mij uitsprak samen aan de Isle of Man TT deel te nemen, hoefde ik daar niet over na te denken” liet McLean tijdens de teampresentatie weten. The North West 200 is het grootste outdoor sportevenement van Ierland, en vind een paar weken voor de beruchte Isle of Man TT plaats, waardoor het voor coureurs interessant is om tijdens deze race hun motoren te testen.

Teambaas Arno Wassink ziet de kansen voor de Isle of Man TT realistisch in. “Het deelnemen aan de TT is alleen voor McLean het hoogst haalbare, maar voor ons als klein team ook”, aldus Wassink. Het Hengelose team moet het namelijk met relatief weinig geld doen en hoeft in deze prestigieuze race, waar het over de eindstreep komen belangrijker is dan winnen, dus ook niet op een podiumplaats te rekenen.

“Het afgelopen jaar was alles nieuw voor mij. Ik ben naar Europa gekomen om deel te nemen aan het International Road Racing Championship. Het kampioenschap, de motor en het team waren volledig nieuw voor mij.” McLean kon tijdens zijn debuutjaar in het International Road Racing Championship meteen al kampioen worden, maar liep in het Duitse Frohburg door technische mankementen het kampioenschap op een haar na mis.

Raceteam
Het Hengelose raceteam werd in het jaar 2000 opgericht door Tonny Wassink, Hans Smees en Jarno Boesveld met het doel om zelf mee te racen op de Varsselring. Al snel groeide het team uit zijn jasje en werd het een bekende naam in wegrace-wereld. Mede-oprichter Smees werd zelfs twee keer kampioen in het Nederlands Kampioenschap. Het team kende in het wegracen onder meer successen in 2014 en 2017, toen wijlen coureur Joey den Besten kampioen werd in het International Road Racing Championship, in het Supersport klassement.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.