gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hek Jaartsveld terug op plek in Gaanderen

bd1987bf94cf2d693eab003ca61b97b8.jpg

Het hek dat toegang gaf tot het terrein van de failliete wegenbouwer Jaartsveld is terug gezet op de oorspronkelijke plek in Gaanderen. Het bedrijf begon in 1848 aan de Vinkenstraat in het dorp.

Redactie REGIO8 |
“Ik heb het uit de klauwen van de aannemer gered zeven jaar geleden”, zegt buurman Eddy Bruijsten. Zonder die actie was de poort afgevoerd naar de oud ijzerhandelaar. “Ik heb hem gekocht van de oude eigenaren, dus hij is niet gestolen ofzo.” In 2013, toevalligerwijs ook het jaar dat de wegenbouwer op de fles ging, werd begonnen met het bouwen van woningen op het terrein tussen de Vinkenstraat en de Rijksweg. “De originele poort bleek toen nog overeind te staan”, zegt buurman Bruijsten. “En nu hebben we de poort terug kunnen plaatsen, met dank aan mijn achterbuurman die daar aan meegewerkt heeft.”

Er was een reden om het hek zeven jaar op te slaan. “Mijn buurman is nu met de tuin bezig en dus was de tijd rijp.” Toen de buurman hoorde dat het hek er nog was, was hij wel te porren voor het plan van Bruijsten. “Hij reageerde heel geïnteresseerd, hij komt van Silvolde en was heel meegaand om de poort op de originele plaats terug te zetten.”

Twee delen
Het hek bestaat uit twee delen, een deel staat nu dus op de erfgrens van de tuin. Het tweede deel heeft een andere plek gekregen. “Die staat bij mij onder de carport. Wij wonen in het oude Jaartsveld-gebouw, dat is in de jaren ’30 gebouwd”, legt Bruijsten uit over de woning die destijds naast het bedrijf werd neergezet. “En wij hebben dat andere gedeelte nog bewaard en opgehangen in de carport.” Beide hekdelen zijn te zien in de Vinkenstraat. Behalve het hek staat ook de oude loods van Jaartsveld nog overeind, hier zijn de afgelopen jaren vier woningen in gerealiseerd.
Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.