gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groene impuls voor Doetinchemse ondernemers door gratis duurzaamheidscheck

450e52b158a2acce1868ee186b39eee3.jpg

Bij oude panden in de binnenstad van Doetinchem valt op het gebied van verduurzaming nog een flinke slag te slaan. Om dit onder de aandacht te brengen en ondernemers te stimuleren, is onder andere het Duurzaam Ondernemerscentrum Achterhoek opgericht. Zij trokken de binnenstad in om ondernemers een gratis duurzaamheidscheck aan te bieden. Deze controle levert tips op waarmee ondernemers zowel milieuwinst als financiële besparingen kunnen realiseren.

Hidde Vinkenvleugel | Mees Pelgrim |  | Aangepast op
"Eerst kijk ik naar de pui, de entree en het type onderneming. Vervolgens beoordeel ik hoe goed het pand is geïsoleerd en of daar verbeteringen mogelijk zijn”, legt energieadviseur Rutger Palm uit. Ondernemers bij wie een energieadviseur langskomt, zijn vaak verrast over de aandachtspunten die naar voren komen. De reacties variëren sterk. "Sommige ondernemers zijn al heel ver met verduurzamen en hebben vrijwel alles aangepakt. Toch komen we soms verrassingen tegen, zoals een te zware elektrische aansluiting of vergeten isolatiemaatregelen”, aldus Palm.

Wethouder Rens Steintjes sloot zich aan bij het team om met eigen ogen te zien hoe de duurzaamheidschecks worden uitgevoerd. Vanuit de gemeente Doetinchem wordt al langer ingezet op verduurzaming, maar men is blij dat deze campagne actief de straat opgaat. "In het Akkoord van Groenlo hebben we als regio afgesproken dat we streven naar energielabel B voor bestaande bebouwing”, zegt Steintjes. "Er ligt een enorme opgave, zeker in binnensteden en dorpen, om verduurzaming een stevige impuls te geven."

'Meer ondernemers aan de slag'
Steintjes hoopt dat de Achterhoekse campagne twijfelende ondernemers over de streep trekt. "Ik hoop dat straks meer ondernemers aan de slag gaan en hun pand toekomstbestendig maken”, benadrukt hij. "Deze actie loopt in de centra van verschillende deelnemende gemeenten. Binnen de gemeente Doetinchem zijn we eerder al in Gaanderen en Wehl geweest. Nu is het centrum van Doetinchem weer aan de beurt."

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.