gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groen licht voor visie 's-Heerenberg-Oost

c208c802fb0453d536f9b122ff4c5309

Montferland kan beginnen met het aanpakken van de verpaupering in 's-Heerenberg-Oost. De gemeenteraad heeft donderdagavond de visie voor de wijk vastgesteld.

Charlotte van de Kant |  | Aangepast op
In december presenteerde wethouder Gerritsen de visie voor 's-Heerenberg-Oost.

“We kunnen spreken van een majeur project”, aldus waarnemend burgemeester Harry de Vries, die de visie als hamerstuk vastgesteld zag worden. “Het is misschien wel de grootste van afgelopen periode.” De gemeente kan daardoor beginnen met het verder uitwerken van de plannen. Montferland gaat daarbij samen met woningcorporatie Plavei, de politie en welzijnsorganisatie Welcom, in overleg met bewoners, ervoor zorgen dat de wijk wordt opgeknapt. Daarbij ligt de focus op vier deelgebieden en is participatie een belangrijk punt. Het deelgebied De Bongerd is aangewezen als centrum.

“Als burgemeester heb ik gezien hoeveel inwoners, ondernemers en instellingen betrokken zijn geweest bij het tot stand komen van dit raadsvoorstel, zowel digitaal als fysiek”, gaf De Vries aan. “En hoe er continue afstemming is gezocht met betrokken inwoners uit de wijk." Ook andere raadsleden zijn tevreden over hoe het proces is verlopen. “Dit is het voorbeeld van goede participatie en planvorming”, vindt Freddy van Dijken van D66. “Volgens ons ligt hier een blauwdruk van hoe visie en planvorming in de gemeente Montferland zou moeten plaatsvinden.”

Oost en West wordt één
In december gaf wethouder Walter Gerritsen aan dat de visie ervoor moet gaan zorgen dat Oost en West ’s-Heerenberg weer één worden. De uitvoering van de visie zal volgens de planning in totaal ongeveer tien tot vijftien jaar duren. In het voorjaar van 2022 kan gestart worden met het verder uitwerken van de plannen.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

IMG_1318

Laatbloeier Van Zijl klaar voor volgende stap bij De Graafschap

Het komt niet vaak voor dat De Graafschap transfersommen betaalt voor nieuwe spelers. Voor de 21-jarige Bjorn van Zijl deed de club dat wel. De Superboeren maakten enkele tonnen over aan VVV Venlo voor de aanvaller, die tot twee seizoenen geleden nog in de vijfde klasse van het amateurvoetbal actief was. “Het is allemaal heel snel gegaan. Ik leef de droom op dit moment.”

ac91cbac-f9da-4c1a-919d-2eb67cafa8bf

De Graafschap verliest ruim van SC Heerenveen en is Kwint maanden kwijt

De Graafschap is vrijdagavond in Akkrum tegen een fikse nederlaag aangelopen. Tegen SC Heerenveen werd het na 120 minuten spelen 7-2. Nadat de Superboeren vorige week vertrouwen tankten door in de eerste oefenwedstrijd te winnen van FC Utrecht, werden ze vrijdagavond geconfronteerd met een andere realiteit.

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.