gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Graafschap College bundelt krachten om techniekonderwijs te behouden

402100ade3d5f81a77bd75bb9fca4e09

Het Graafschap College in Doetinchem, ROC Nijmegen en Rijn IJssel gaan intensief samenwerken om techniekopleidingen toekomstbestendig te houden in de regio Arnhem, Nijmegen en de Achterhoek. De drie scholen willen proberen te voorkomen dat technisch mbo-onderwijs uit de regio verdwijnt.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Vanaf studiejaar 2026-2027 biedt ROC Nijmegen de beroepsopleidende leerwegen Technicus Engineering en 1e Monteur Mechatronica ook aan in Arnhem. Het Graafschap College gaat vanuit een locatie in de Liemers enkele technische opleidingen verzorgen en vormt daarmee een verbindende schakel tussen de Achterhoek en Arnhem, meldt streekomroep RN7.

Het lopende schooljaar 2025-2026 ronden de scholen nog zelfstandig af. Daarna start de gezamenlijke aanpak. Aanleiding voor de samenwerking is de sterke daling van het aantal studenten in metaal- en mechatronicaopleidingen. Daardoor werden groepen te klein, stegen de kosten en kwam de kwaliteit van het onderwijs onder druk te staan. Rijn IJssel vroeg daarom ROC Nijmegen en het Graafschap College hun technische opleidingsaanbod uit te breiden naar de regio Arnhem, zodat deze opleidingen behouden blijven voor Oost-Gelderland.

Unieke regionale aanpak
De drie roc’s starten samen met bedrijven en overheden een regioprogramma waarin jongeren, werkenden en zij-instromers worden opgeleid voor de snel veranderende technische arbeidsmarkt. Volgens de scholen is deze samenwerking tussen mbo-instellingen, bedrijfsleven en overheid uniek in Nederland.

Lees ook

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."