gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gloednieuwe bedden voor patiënten van het Slingeland Ziekenhuis

2b024966a0e48cab71fcede8ddd1be37.jpg

Patiënten die in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem zijn opgenomen kunnen vanaf vrijdag in gloednieuwe bedden liggen. In totaal worden er de komende weken 270 ziekenhuisbedden vervangen door een nieuw model, de eerste vijftig zijn inmiddels binnen. Marit Mulder was de allereerste patiënt met een nieuw bed.

Viggo Zweverink | Bart Sollman |  | Aangepast op
"Het bed dat ik toevallig had was ook kapot, hij was ook wel aan vervanging toe", zegt Mulder. Volgens het personeel en de patiënten is het nieuwe ziekenhuisbed een flinke verbetering ten opzichte van het oude type. Projectleider Jetty van Cronenburg geeft aan dat dit model meer leek op een normaal bed: "Dit bed is meer een medisch hulpmiddel. Verpleegkundigen kunnen hiermee makkelijker rijden en het bed heeft een lichtschakelaar die brandt in het donker, dat had ons oude bed allemaal niet." Ook patiënt Mulder is te spreken over het bed: "Het bed heeft handgrepen waardoor je beter op kan staan en rechtop kan zitten."

Alle 270 bedden in het Slingeland worden de komende twee weken stapsgewijs vervangen. Een enorme logistieke operatie, vertelt de projectleider. "Het zijn geen luciferdoosjes, dus er moet wel echt een schema voor zijn", licht Cronenberg toe. "De bedden worden gecontroleerd door de leverancier, daarna worden ze door de afdeling zorgtechnologie met een computer doorgelezen." Wanneer de bedden zijn schoongemaakt en opgemaakt, worden ze verplaatst naar de desbetreffende afdeling.

Zo weinig mogelijk hinder
Het is de bedoeling dat patiënten zo weinig mogelijk hinder ondervinden. "In eerste instantie zetten wij de bedden op de opslagplek, zodat deze voor nieuwe patiënten gepakt kunnen worden", zegt Cronenberg. "Op het laatst zullen wij patiënten over moeten tillen, maar dat willen wij zover mogelijk voorkomen."

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.