gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Giftig blusschuim afgevoerd uit Doetinchem

2cc31d797eafaa955e8bec204c04e992.jpg

De vier silo’s met het giftige blusschuimwater worden vanaf komende week stapsgewijs afgevoerd van bedrijventerrein De Huet in Doetinchem. In opdracht van de gemeente moeten wekelijks meerdere tankwagens de giftige substantie afvoeren naar het buitenland.

Jasper Hazelaar |
“Het blusschuimwater kan alleen worden verbrand in een oven bij een temperatuur van hoger dan 1100°C”, laat de gemeente Doetinchem weten in een verklaring. “Nederland heeft dit type ovens niet.” Op het terrein van het inmiddels failliete bedrijf Rutgers Milieu stonden ruim 1.300 vaten met PFOS-houdend blusschuimwater, waarvan een deel lekte. Inmiddels is het blusschuimwater uit de vaten in vier lekvrije silo’s overgepompt. Door drie tot zes tankwagens per week op en neer te laten rijden naar de locatie, moet het terrein in mei 2022 helemaal leeg zijn.

Tegelijkertijd met het verwijderen van het blusschuimwater wordt er een bodemonderzoek uitgevoerd. Dit moet duidelijk maken hoe vervuild de grond en het grondwater is. De resultaten hiervan worden begin volgend jaar verwacht. Daarna volgt een saneringsonderzoek, waaruit een plan om het terrein te saneren voortvloeit. Doetinchem verwacht dat de daadwerkelijke bodemsanering in 2023 start.

Foto: REGIO8

Lees ook

WethouderHenkBulten10.jpg

Man van de Doetinchemse centen Bulten stopt na twaalf jaar: ‘Niet gedacht het zo lang vol te houden'

Wethouder Henk Bulten neemt na de gemeenteraadsverkiezingen afscheid van de gemeente Doetinchem. De 55-jarige Doetinchemmer was maar liefst drie periodes wethouder financiën namens ChristenUnie-SGP en laat de gemeente gezond achter. In 2014 was de overgang van raadslid naar bestuurder een flinke uitdaging.

LochemRaad0.jpg

Nieuwkomer en nieuwe boegbeelden in politiek Lochem

De politieke kussens in de huidige gemeenteraad in Lochem worden opgeschud. Nieuwkomer DPL is al ‘eventjes’ aanwezig en VVD, CDA en D66 komen met nieuwe boegbeelden. En dan is er nog de historische samenwerking tussen GroenLinks en PvdA.

Groenlo112.jpg

Vijf auto's betrokken bij kettingbotsing op de N319 bij Groenlo

Bij een kettingbotsing op de N319 ter hoogte van Groenlo zijn vijf auto’s beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.