gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gerritsen vecht uitsluiting aan: ‘Ik laat me niet in mijn hemd zetten’

79378b51649cf83afc6ea2b782dc4216.jpg

Raadslid Joost Gerritsen van Daadkracht laat juridisch onderzoeken of de procedure rond de benoeming van de nieuwe wethouder in Montferland nietig kan worden verklaard. Zijn voordracht werd geblokkeerd ‘vanwege een integriteitsprobleem’ en hij zegt pas ná zijn pitch hierover te zijn geïnformeerd. “Ik laat me niet in mijn hemd zetten”, zegt Gerritsen.

Domien Esselink |  | Aangepast op
“Na het houden van de pitch werd me verteld dat ik niet benoembaar was, ik accepteer dat niet”, zegt Gerritsen. “Iedereen vraagt zich af wat ik gedaan heb. Mijn vader vertelde dat hij er wakker van had gelegen, zo van: wat zou er toch aan de hand zijn? En dan laten ze je eerst de pitch houden en zeggen dan dat je geen kandidaat bent. Dat vind ik zó kwalijk! Als ik het had geweten had ik me terug kunnen trekken en was mijn stem naar Martin (Som, raadslid VVD, DE) gegaan. Ik laat het door mijn advocaat onderzoeken en ga desnoods door tot aan de Raad van State.”

Maar wat is er dan aan de hand? De commissie benoembaarheid wees op het rapport van Bureau Berenschot waarin zou worden gerept van een ‘integriteitsprobleem’, maar Berenschot zelf zegt dat er juist géén beletsel is gevonden. “Ik heb in Stokkum café De Pluum gekocht en heb daar vier appartementen in gemaakt”, legt Gerritsen uit. “Aan de zijgevel zitten ramen met hr++ glas, zoals op de bouwtekening staat, en die thermopane ruiten moet ik nu vervangen door brandwerend glas.”

Afspraak met burgemeester
Gerritsen zegt over de kwestie twee maal een afspraak te hebben gehad met burgemeester De Vries: “Hij was beide malen de afspraak vergeten en dat kan gebeuren. Maar we zijn nog in gesprek en ik laat dat niet verslonzen. Maar als ik die ramen wil bestellen, duurt het drie maanden voordat ze er zijn. Zoveel levertijd zit erop. Ik had het nog niet eens kunnen oplossen.”

'Procedure is nageleefd'
De gemeente Montferland wil inhoudelijk niet ingaan op de aantijgingen van Gerritsen of op de mogelijkheid van een eventuele nieuwe stemming over wethouderskandidaten. Wel laat een woordvoerder het volgende weten: "Dit was een wettelijke procedure conform de gemeentewet die is nageleefd."
3bb28e11d0bc8e3076a4a362aea10347.jpg

Lees meer over:

|

Lees ook

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

Matjes0.jpg

Tapijttegels lokken reptielen in Gorssel: onderzoek voor realisatie woningbouw

Langs de bosrand en de akker in de hoek van de Kozakkenweg en de Elfuursweg in Gorssel liggen opvallende tapijttegels. Dat is geen afval, maar ze vormen een belangrijk hulpmiddel om beschermde reptielen op te sporen. Er staat informatie bij. In het gebied Gorssel-Noordoost, verrijzen de komende jaren tot 250 woningen, waarvoor momenteel uitgebreid natuuronderzoek wordt gedaan.

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.