"Het is heel mooi om te zien hoe we hier in het Oosten van Nederland samenwerken met het Westen van Duitsland", vindt burgemeester Joris Bengevoord van Winterswijk. "Dit weekend is weer een mooi weekend waarin we de samenwerking laten zien door twee folders te maken." Want na zestig jaar samenwerken is de verbinding nog altijd in stand. Naast het maken van folders, is de samenwerking volgens Elisabeth Schwenzow, lid van het dagelijks bestuur van Kreis Borken, breder. "EUROREGIO betekent samen voor een mooi grensgebied werken", vindt Schwenzow. "Gemeenschappelijk lobbywerk doen, maar ook concrete dingen zoals grensoverschrijdend toerisme."
Op Vakantiepark De Twee Bruggen bij Winterswijk werden twee folders gepresenteerd. Één folder voor Duitse toeristen met Nederlandse attracties en een folder met Duitse attracties voor de Nederlandse toeristen. "Duitse gasten zijn onwijs belangrijk voor ons", aldus eigenaar Hendrik-Jan Mensink van het park, die aangeeft dat de helft van zijn omzet uit Duitsland komt. Door de Duitse feestdag Sacramentsdag mogen campingeigenaren zich verheugen op flink wat
bezoeken vanuit het buurland. "Het is goed dat we dat door dit soort initiatieven een extra impuls geven", vindt burgemeester Bengevoord. "Voor Winterswijk is de grens enorm belangrijk."
Foto: REGIO8