gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente wil grond in Kilder voor huizen

a5369ef2ccafbedb40f42801157e4ff6.jpg

Montferland wil twee percelen in Kilder aankopen om woningbouw in het dorp mogelijk te maken. De gemeente trekt bijna 170.000 euro uit om de grond te bemachtigen.

Charlotte van de Kant |  | Aangepast op
Het gaat om twee percelen van in totaal bijna vijfduizend vierkante meter aan de Rozenpas. Het totaalbedrag dat het college aan de raad vraagt om te vrij te maken is 165.550 euro. Eerder kocht de gemeente grond in Beek en Zeddam aan om woningbouw mogelijk te maken. Net als op deze locaties, is ook in Kilder sprake van een zelfbewoningsplicht van drie jaar voor een koper van een perceel.

Als de gemeentelijke grondaankoop rond is, volgt overleg met de buurt. “Omwonenden mogen meedenken over hoeveel, hoe en waar ze de nieuw te bouwen woningen op het perceel indelen”, geeft wethouder Walter Gerritsen aan. “We streven op dit stuk grond, net als in Zeddam en Beek, naar gemêleerde bouw met een variatie tussen koop- en huurwoningen.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.

WhatsApp Image 2026-03-22 at 15.01.56.jpeg

De Graafschap moet meerdere erkennen tegen toekomstig eredivisionist ADO Den Haag

Het recent naar de Eredivisie gepromoveerde ADO Den Haag kwam op bezoek op de Vijverberg en nam de punten mee naar de Hofstad: Het werd 1-2 in Doetinchem. Met deze stand blijft ADO Den Haag koploper en blijven de Superboeren op 52 punten staan.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

wehgwerkzzaamheden_1.jpg

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Burgerbad Elten RTV Connect.jpg

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.