gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Gemeente Montferland zoekt lokale partij voor wasservice

3be376ff137e3dbf28a3f7329fd2c314

De gemeente Montferland gaat op verzoek van de gemeenteraad de wasservice onderbrengen bij een lokale partij waar mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt werken. Eén probleem, die partij is nog niet gevonden. Per juni volgend jaar moet de kleding lokaal worden gewassen in plaats van in Harderwijk wat nu het geval is.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Daar hebben we nog tijd genoeg voor. We vinden zeker wel een nieuwe partner voor de wasservice”, zegt verantwoordelijk wethouder Ingrid Wolsing. Om inspiratie op te doen voor de nieuwe wasservice ging het college op werkbezoek naar Almelo. “Toen ik daar kwam wist ik gelijk dat dit ook voor ons goed is. De organisatie WasT verzorgt de service daar, dat gaan ze dadelijk ook bij ons doen”, aldus Wolsing. Nu zoekt de gemeente nog naar een sociale ondernemer die mee wil doen aan het concept. In de gemeente maken zo’n honderd inwoners gebruik van de wasservice. Dit kost in totaal ongeveer 2,5 ton per jaar.

“Het kan in deze tijd echt niet meer dat we op en neer rijden naar de Veluwe om onze was te laten doen. We geven als college dan ook gehoor aan de roep van de raad om het lokaal in onze eigen gemeente te laten wassen. Dat komt de duurzaamheid ten goede”, zegt de wethouder. Samen met Laborijn zoekt het college nu dus naar een geschikte partij. “We zouden die partij eventueel als back-up kunnen gebruiken, maar we willen het graag binnen Montferland houden.”

En als het nou echt niet lukt om een geschikte partij te vinden? Wolsing: “In het worst-case scenario waar we geen lokale partner vinden moeten we de markt op.” Eén organisatie binnen Montferland heeft de deur al dichtgegooid. “Maar ik weet zeker dat we op tijd een geschikte partij vinden. Overigens gaat de inwoner niets merken van deze verandering. Het is echt iets organisatorisch”, verzekert Wolsing.

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.